Strona główna Aktualności Startuje 2. liga! Na otwarcie starcie dwóch zagranicznych drużyn

Startuje 2. liga! Na otwarcie starcie dwóch zagranicznych drużyn

-

Po 11 latach przerwy w rozgrywkach 2. ligi żużlowej zmierzą się zespoły z zagranicy. Na otwarcie sezonu Lokomotiv Daugavpils podejmie Trans MF Landshut Devils. W obu zespołach możemy zobaczyć uznanych zawodników na żużlowych arenach.

Gospodarze z Daugavpils przystępują do nowego sezonu jako spadkowicz i zarazem faworyt do powrotnego awansu do 1. ligi. Łotysze mają w swoim składzie dwóch byłych uczestników cyklu Grand Prix, czyli Hansa Andersena i Thomasa Jonassona. Dodatkowo na pozycji U24 do ich dyspozycji jest Oleg Michaiłow, a całość dopełnia świetna formacja juniorska.

UWAGA! Vademecum kibica 2. ligi znajdziesz w naszym darmowym newsletterze. Kliknij TUTAJ

Z takimi filarami Lokomotiv musi mierzyć wysoko. W tej chwili jedynym zmartwieniem Łotyszy jest brak w podstawowym składzie doświadczonego Kjastasa Puodżuksa, który leczy kontuzję.

Jeszcze większe osłabienie możemy znaleźć po stronie gości, gdzie zabraknie Martina Smolińskiego. Pod jego nieobecność liderem drużyny powinien być Kaiu Huckenbeck. Niemiec niegdyś jeżdżący w indywidualnych mistrzostwach Europy zamierza odbudować dawną dyspozycję w najniższej klasie rozgrywkowej.

Lokomotivu Daugavpils
Gospodarze z Daugavpils przystępują do nowego sezonu jako faworyt do awansu do 1. ligi (fot. Magazyn Żużel)

W drużynie z Landshut warto zwrócić uwagę na utalentowanego Noricka Bloedorna. 16-latek jest nadzieją niemieckiego żużla i już na start otrzyma rywali z najwyższej półki. W biegu juniorskim spróbuje stawić czoła m.in. takiemu zawodnikowi jak Francis Gusts. Zatem o pierwsze biegowe zwycięstwa nie będzie łatwo.

Czytaj więcej  Do pomocy ściągnęli legendę zza oceanu

Gdy spogląda się na awizowane składy obu drużyn, to łatwo zauważyć, że nie ma w nich żadnego Polaka. To rzecz jasna niespotykana sytuacja, zważywszy na to, że drużyny rywalizują w lidze polskiej. Jedynym naszym narodowym akcentem będzie Sławomir Kryjom, który zadebiutuje jako menedżer Trans MF Landshut Devils. Skład jego zespołu jest złożony z sześciu Niemców i słoweńskiego rodzynka w postaci Nicka Skorji.

Reklama

W obu zestawieniach są żużlowcy, którzy potrafią stworzyć świetne widowisko. Lokomotiv będzie chciał udowodnić, że jest mocny nie tylko na papierze, a drużyna z Landshut marzy o jak najlepszym debiucie w polskiej lidze.

Początek spotkania o godzinie 12. Transmisję z meczu przeprowadzi Motowizja.

Awizowane składy:

Trans MF Landshut Devils

1. Kai Huckenbeck

2. Tobias Busch

3. Valentin Grobauer

4. Nick Skorja

5. Michael Haertel (U24)

6. Norick Bloedorn

7. Marius Hillebrand

Optibet Lokomotiv Daugavpils

9. Jewgienij Kostygow

10. Tomas H. Jonasson

11. Hans Andersen

12. Artiom Juhno

13. Oleg Michaiłow (U24)

14. Francis Gusts

15.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...