Strona głównaAktualnościSzef GKSŻ pod wrażeniem kontraktów zawodników w 2. lidze

Szef GKSŻ pod wrażeniem kontraktów zawodników w 2. lidze

-

„Druga jest extra” – takie hasło w ubiegłym sezonie przyświecało zmaganiom drugoligowych żużlowców. I te słowa zawarte w haśle podobno wcale nie są na wyrost, co tłumaczy Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Piotr Szymański twierdzi, że 2. liga daje zawodnikom możliwości rozwoju. Co ważne, kluby zbudowały ciekawe składy, kontrakty zawodników są na wysokim poziomie, co jednocześnie potwierdza że finanse idą w parze z rozwojem organizacyjnym klubów.

Czytaj więcej  Klub odbija piłeczkę Kowalskiemu

– O sportowej mocy wiemy od chwili zamknięcia okna transferowego w listopadzie 2021, gdzie klubom udało się zbudować bardzo fajne składy. One są tak mocne i wyrównane, że ja nie odważyłbym się wskazać faworyta. Zresztą ja go nawet nie mam – mówi Piotr Szymański na łamach portalu Polskiego Związku Motorowego (polskizuzel.pl). – Znam, bo mam do tego prawo, kontrakty w drugiej lidze i mogę powiedzieć, że wiele z nich daje możliwość zawodniczego rozwoju. W przeszłości też nie było z tym tak źle, jak się mówiło, ale po ostatnim oknie transferowym nastąpiła znacząca poprawa.

Reklama

W 2.lidze w tym roku wystartuje 7 drużyn. W każdej kolejce jedna drużyna musi pauzować. Może w 2023 roku coś zmieni się w tym temacie.

– Z polskich ośrodków, możemy liczyć na powrót Krakowa. Są też zapytania z zagranicy, są tam kluby chętne do startów w Polsce. Na pewno nie będziemy się przed nimi zamykać, bo uważam, że Polska powinna kreować europejski żużel. Kiedyś robiła to Anglia, teraz my. Dzięki temu jest silny ośrodek na Łotwie i w Niemczech. Kto wie, może dzięki startom w Polsce powstanie następna europejska siła – ocenia Piotr Szymański.

Reklama
- Advertisment -

Must Read

Po bolesnym laniu pomoże „Diabłom”?

Niemiecki pierwszoligowiec z Landshut przegrał w Gnieźnie różnicą aż 14 punktów. Dotkliwa porażka zabolała. Jak się okazało, był to ostatni dzwonek na ratowanie sytuacji....