More
  Strona głównaEkstraligaSzef redakcji sportowej Canal+ w dyskusji o sankcjach dla Rosjan

  Szef redakcji sportowej Canal+ w dyskusji o sankcjach dla Rosjan

  -

  Szef redakcji żużlowej w Telewizji Canal+ Marcin Majewski jest przeciwny ewentualnemu złagodzeniu sankcji, które nałożono na rosyjskich żużlowców w związku z wojną w Ukrainie. Majewski nie zgadza się, żeby Rosjanie mogli wrócić na żużlowe tory, o czym ostatnio znów zaczęto dyskutować w środowisku – po głośnym wywiadzie jakiego udzielił minister sportu i rekreacji Kamil Bortniczuk na łamach „Rzeczpospolitej”.

  – Wojna się przeciąga stąd już pomysły, żeby Rosjanie wrócili do ligi. Nie. Dalej nie. Dopóki nie skończy się to piekło – jasno stawia sprawę Marcin Majewski, szef żużla w TV C+.

  Majewski zamieścił wpis w przestrzeni internetowej, przedstawiając swoje stanowisko na Twitterze. Jego opinia wywołała dyskusję, ruszyła fala komentarzy.

  – Czugunow, Łaguta i Sajfutdinow są równi wobec prawa, a tylko ten pierwszy startuje. Nie jest to w porządku – zauważył Michał Ziółkowski, odpowiadając Majewskiemu na Twitterze.

  Emil Sajfutdinow
  (fot. x3 Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Sajfutdinow i Łaguta mają zakaz…

  Artiom Łaguta

  Gleb Czugunow
  …a Czugunow startuje. „To nie w porządku” uważa Michał Ziółkowski

  Ziółkowski nie musiał długo czekać na odpowiedź Majewskiego, który próbował mu wytłumaczyć, dlaczego Czugunow startuje, a dwaj zawodnicy pozostali nie mogą.

  – Polskie obywatelstwo i polska licencja i zrobił to przed wybuchem wojny. Sam proces przyznania mocno nieetyczny. Poza tym protestował przeciwko Putinowi w Moskwie a to trzeba mieć odwagę większą niż siadając na motocykl – uważa Majewski.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  Piotr Chmiel zastanawia, czy na pewno wykluczenie żużlowców rosyjskich stanowi jakąkolwiek presję na społeczeństwo u naszych wschodnich sąsiadów i czy doprowadzi do zakończenia wojny.

  -Wszystkie sankcje powinny mieć jakiś sens. Nie widzę w jaki sposób wykluczenie zawodników w niszowym sporcie, w Polskiej lidze, która ma znikomą popularność w Rosji, ma spowodować presję tamtejszego społeczeństwa i doprowadzić do zakończenie wojny. Nałożone sankcje bolą tylko i wyłącznie zawodników, których dotyczą, którym odebrano prawo zarobków we własnym zawodzie. W Rosji dla większości społeczeństwa są anonimowi – przedstawia swoje zdanie Piotr Chmiel.

  Marek Jankowski także odpowiada Majewskiemu, zadając pytanie.

  – „Dopóki nie skończy się piekło”. No dobrze. Załóżmy hipotetycznie scenariusz, którego nikt z nas nie chce: Rosja wygrywa tą wojnę. Zagrabia Ukrainę, jest gnój. Wojna się skończyła. Rosjanie mogą już startować? Jaki jest sens pańskiej wypowiedzi? – pyta.

  Reklama

  Odpowiada mu Adrian Czarnecki.

  – Jeżeli ruskie wygrają tą wojnę to piekło się nie skończy. Taki sens.

  – I dobrze, najgorsze to jest przyzwyczajenie i obojętność, że wojna trwa – dodaje Sebastian Siedlik.

  Reklama

  1 KOMENTARZ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...