Strona główna Aktualności Szeroki strumień pieniędzy z Orlenu dla B. Zmarzlika

Szeroki strumień pieniędzy z Orlenu dla B. Zmarzlika

-

Bartosz Zmarzlik w sobotę odbierał nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie “Przeglądu Sportowego” na najlepszych sportowców Polski w 2021 roku (wygrał piłkarz Robert Lewandowski, wyprzedzając lekkoatletkę Anitę Włodarczyk), a już następnego dnia jego sponsor PKN Orlen ogłosił przedłużenie współpracy z nim na kolejne trzy sezony.

Prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek przekazał, że współpraca marketingowa z Bartoszem Zmarzlikiem została przedłużona na kolejne trzy sezony. Brawo!

(fot. Magazyn Żużel ?Mariusz Cwojda) Bartosz Zmarzlik przez kolejne trzy lata w Orlen Team

Zmarzlik już podczas gali ogłoszenia wyników plebiscytu dziękował sponsorom, w tym Orlenowi i jego prezesowi Obajtkowi. Nie jest tajemnicą, że Orlen łoży na sport dużo pieniędzy, wspierając nie tylko dwukrotnego mistrza świata na żużlu, ale również m.in. polskich olimpijczyków, Roberta Kubicę czy piłkarska reprezentację Polski. Najlepsi olimpijczycy, medaliści igrzysk olimpijskich mogli liczyć na wsparcie na poziomie nawet miliona złotych rocznie. Prawdopodobnie Bartosz Zmarzlik również znajduje się na tej samej półce i jego roczna umowa marketingowa z Orlenem jest na zbliżonym poziomie finansowym.

Czytaj więcej  Brady Kurtz: miał być gwiazdą, a na razie zawodzi

Zmarzlik współpracę z Orlenem rozpoczął na początku 2020 roku – po zdobyciu tytułu Najlepszego Sportowca Roku w plebiscycie “Przeglądu Sportowego”. Orlen dostrzegł potencjał młodego sportowca z Kinic. Zmarzlik w 2019 roku, mając 24 lata sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza świata. I był trzecim polskim żużlowcem (po Jerzym Szczakielu i Tomaszu Gollobie), któremu ta sztuka się udała.

Reklama

Teraz Zmarzlik planuje odzyskać utracone złoto, czyli zdetronizować mistrza świata Artioma Łagutę. Liczą na sukces nie tylko jego kibice, ale jak się okazuje, również sponsorzy – w tym PKN Orlen.

Reklama

Must Read

Dzisiaj “Żużel” w TV. Ale go nie polecamy

Dzisiaj wieczorem telewizja Canal+ proponuje film "Żużel". Wcześniej był on wyświetlany w kinie. Kto z Państwa jeszcze go nie obejrzał, dzisiaj ma taką okazję...