Strona główna Ekstraliga „Szukam pracy!”, podpisane: „Dobry Żużlowiec”

„Szukam pracy!”, podpisane: „Dobry Żużlowiec”

-

Antonio Lindbaeck, Max Fricke, Rune Holta wcale nie są pewni swojej przyszłości na polskich torach. Lindbaeck straci pracę w zielonogórskim Falubazie i co dalej? Nad swoją przyszłością zastanawiają się również dwaj pozostali.

Reklama

Zmiana regulaminu i wprowadzenie obowiązkowego startu zawodnika do lat 24 sprawiła, że dla kilku żużlowców może zabraknąć miejsca w PGE Ekstralidze w 2021 roku.

Antonio Lindbaeck to jeden z tych niepewnych pracy (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Z powodu nowego regulaminu musiał spakować się Matej Zagar i nie będzie kontynuował kariery w Motorze Lublin. Słoweniec prawdopodobnie wyląduje w Falubazie, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Reklama

W grodzie Bachusa nisko stoją notowania Antonio Lindbaecka. Szwed może być zmuszony do zrobienia kroku w tym i poszukania pracy na zapleczu ekstraligi. “Toninho” miałby szanse zaczepić się w gdańskim Wybrzeżu lub ROW Rybnik. Do klubu prezesa Krzysztofa Mrozka przymierzani byli Rune Holta i Andreas Lyager, ale Duńczyk przyjął propozycję Polonii Bydgoszcz.

Czytaj więcej  Polonia Bydgoszcz szuka wzmocnień w Toruniu

Max Fricke chciałby kontynuować starty w Betard Sparcie Wrocław. Może jeszcze w tym tygodniu spotka się z prezesem wrocławskiego klubu Andrzejem Rusko i porozmawiają o planach. Teoretycznie szanse Australijczyka na pozostanie we Wrocławiu wydają się być iluzoryczne, gdyż kandydatów do startów nie brakuje.

Czytaj więcej  Kosmiczne wyzwanie Fricke'a

Przyszłość Fricke’a może zależeć od decyzji POLADY w sprawie Maksyma Drabika. Trzecia drużyna PGE Ekstraligi posiada dwóch mocnych stranieri, Taia Woffindena i pozyskanego z GKM Artioma Łagutę, zawodnika do lat 24 Gleba Czugunowa lub Maksyma Drabika oraz krajowego lidera Macieja Janowskiego. Dla Fricke’a może zabraknąć miejsca.

Australijczyka chętnie przygarnie ROW Rybnik, ale sytuację komplikuje niepewna przyszłość rybnickiego klubu tzn. zabezpieczenie finansowe, gdy władze miasta zapowiedziały ograniczenie wsparcia klubów sportowych w 2021 roku.

Reklama


Musisz przeczytać

Tomasz Gollob wzruszająco pożegnał Zenona Plecha

Tomasz Gollob niedawno pokonał koronawirusa, ale stan zdrowia cały czas nie pozwala mu uczestniczyć w życiu publicznym. Dlatego nie towarzyszył w ostatniej drodze Zenona...