Strona główna Zawodnicy Szymon Woźniak. Ozłocony w Gorzowie

Szymon Woźniak. Ozłocony w Gorzowie

-

W cyklu Biografie zawodników

Szymon Woźniak urodził się 6 maja 1993 roku w Tucholi. Pierwszy motocykl żużlowy otrzymał od rodziców, choć, jak przyznał w wywiadzie dla portalu Po-bandzie, nie pochodził z zamożnej rodziny. Zakup maszyny był dla jego mamy i taty sporym wysiłkiem. W pewnym momencie jednak pojawili się sponsorzy, którzy pomogli Szymonowi.

16 września 2008 roku Szymon Woźniak zdał licencję żużlową w barwach Polonii Bydgoszcz. We wcześniejszych latach z sukcesami jeździł na mini żużlu. Reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej oraz zdobył indywidualne mistrzostwo Polski. Początki w Polonii były jednak trudne. W dwóch pierwszych sezonach Woźniak nie mógł uwolnić swojego potencjału.

Czytaj więcej  Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W następnych latach u Woźniaka nastąpiła wyraźna poprawa wyników. Prawdziwy wystrzał formy miał miejsce w 2014 roku. Wówczas zawodnik startujący z gryfem na piersi kończył wiek juniora. Woźniak w 1. lidze zanotował średnią powyżej 2 pkt/bieg, a na torze w Gorzowie został młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski. Jak się okazało w przyszłości, nie tylko wtedy Gorzów okazał się szczęśliwy dla wychowanka Polonii. Udany sezon 2014 dopełniło 3. miejsce w Srebrnym Kasku.

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

W 2015 roku Woźniak ponownie dobrze prezentował się w 1. Lidze i stwierdził, że to najlepszy czas na powrót do PGE Ekstraligi. Na sezony 2016-2017 przeniósł się do Wrocławia. W barwach Sparty zdobył w 2017 roku srebro Drużynowych Mistrzostw Polski. W trakcie tego sezonu był moment, w którym Woźniak płakał ze szczęścia.

To oczywiście chwila po zdobyciu indywidualnego mistrzostwa Polski. Na szczęśliwym torze w Gorzowie Woźniak nie był stawiany w roli faworyta. Prezentował się jednak tego dnia bardzo dobrze i został sensacyjnym mistrzem Polski.

Czytaj więcej  Stal Gorzów ściąga posiłki. Włókniarz powinien się bać?

Przed sezonem 2018 wychowanek Polonii Bydgoszcz przeniósł się do Stali Gorzów. Woźniak w nowym klubie został jednym z najlepiej punktujących zawodników. W latach 2018-2021 zdobył z zespołem trzy medale DMP (dwa srebrne, jeden brązowy). Do swojej kolekcji dołożył także brąz IMP. Niezwykle ważny dla Woźniaka był sezon 2020.

Reklama

Rozgrywki ligowe zaczęły się dla tego zawodnika bardzo nieudanie zresztą tak jak dla całej drużyny z Gorzowa. Z biegiem czasu jednak Stal się podniosła, a Woźniak także stał się skuteczny. W nagrodę otrzymał miejsce w kadrze Polski na finał Speedway of Nations w Lublinie. W kuriozalnych zawodach Woźniak w parze ze Zmarzlikiem świętowali srebrny medal.

W sezonie 2022 Szymon Woźniak ponownie będzie reprezentował Stal Gorzów. W życiu prywatnym sympatyczny zawodnik jest szczęśliwym mężem i ojcem. Żona Karolina urodziła mu bliźniaczki: Gabrysię i Ulę.

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...