Strona główna Aktualności Ta decyzja klubu to strzał w dychę

Ta decyzja klubu to strzał w dychę

-

Przed sezonem długo dywagowano o tym, czy pozostawienie Chrisa Holdera w Toruniu jest dobrym wyborem. Pierwsze spotkania pokazują, że był to strzał w dziesiątkę. Australijczyk chwilami jeździ jak za dawnych lat i nie schodzi poniżej dobrego poziomu.

W okresie transferowym przed sezonem 2021 Apator Toruń mógł postawić na Jasona Doyle’a i zrezygnować z usług Chrisa Holdera. Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Doyle zaoferuje dużo wyższe zdobycze punktowe w PGE Ekstralidze niż starszy z braci Holderów.

Czytaj więcej  Janusz Kołodziej nie odmawia pomocy. Możecie licytować...

Sztab szkoleniowy Apatora jednak po raz kolejny zaufał Chrisowi, który w tym roku jedzie piętnasty sezon z rzędu w toruńskich barwach.

Australijczyk chwilami jeździ jak za dawnych lat i nie schodzi poniżej dobrego poziomu (fot. Magazyn Żużel)

Jak na razie Holder wykręcił średnią 2 pkt/bieg. Dotychczas Australijczyk odjechał 20 biegów. Co istotne nie ma na swoim koncie żadnego biegowego zera. Na razie takim wyczynem w PGE Ekstralidze może się pochwalić tylko trzech innych zawodników, czyli Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutdinow oraz Leon Madsen.

Czytaj więcej  Mistrzowski pokaz siły

Australijczyk nie wygrywa wyścigów zbyt często, ale zawsze można u niego liczyć na co najmniej 8 punktów w meczu. W ostatnim spotkaniu przeciwko GKM-owi Grudziądz 33-latek był jednym z liderów Apatora, zdobywając 12 punktów.

Starszy z braci Holderów przyćmił swojego brata i jednocześnie pokazywał jazdę ze swoich najlepszych lat. Bardzo dobrze startował i imponował zadziornością na dystansie wyścigów.

Reklama

Patrząc na nierówną formę Jasona Doyle’a, wypada w obecnej chwili pochwalić działaczy toruńskiej drużyny za odważną decyzję przed sezonem 2021. Doyle ma średnią 1,867 pkt/bieg, przy czym odjechał jedno spotkanie mniej od Chrisa Holdera. Ten natomiast ucisza krytyków i jest solidnym punktem „Aniołów”. Może poprowadzić zespół do wysokiego miejsca na koniec sezonu.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...