More
  Strona głównaAktualnościTa kadra nie ma armat

  Ta kadra nie ma armat

  -

  Reprezentacja „Trzech Koron” bez armat – nie mają kim postraszyć rywali. Może za wyjątkiem uczestnika Speedway Grand Prix Fredrika Lindgrena.

  Szwedzka federacja żużlowa ogłosiła skład reprezentacji kraju. Wśród nazwisk, które otrzymały nominacje, próżno szukać gwiazd, zawodników pokroju Pera Jonssona, Tonyego Rickardssona, Henrika Gustafssona czy Jimiego Nilsena. W kadrze Szwecji na uwagę zasługuje tylko jeden zawodnik światowej klasy – „Fredka” Lindgren. Pozostali stanowią tzw. średni europejski poziom. Owszem, mogą błysnąć Oliver Berntzon czy Jacob Thorssel, ale nie stanowią gwarancji dobrego wyników na arenie międzynarodowej.

  Może okazać się, że kadra narodowa zostanie uszczuplona o jednego zawodnika. Wszystko z powodu postępowania Antonio Lindbaecka, któremu grozi zawieszenie w prawach zawodnika za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

  Czytaj więcej  Żużlowiec zatrzymany przez policję. Klub rozwiązał z nim współpracę

  Sprawa jest świeża, policja zatrzymała Lindbaecka w piątek i szwedzka federacja żużlowa i kierownictwo reprezentacji czekają na oficjalne stanowisko policji i zawodnika.

  Jedną z nadziei żużla w kraju „Trzech Koron” może być Philip Hellström Bängs, która zaprezentował się z dobrej strony w ubiegłorocznym finale „Speedway of Nations”. O młody Szwedzie mało kto słyszał, tymczasem dość nieoczekiwanie swoją walecznością na torze w Manchesterze skradł on serca kibiców.

  Reklama

  Skład reprezentacji Szwecji 2022

  Antonio Lindbäck

  Oliver Berntzon

  Jacob Thorssell

  Fredrik Lindgren

  Victor Palovaara

  Filip Hjelmland

  Kim Nilsson

  Pontus Aspgren

  Peter Ljung

  Tomas H Jonasson

  Junior / U23:

  Noel Wahlqvist

  Philip Hellström Bängs

  Ludvig Selvin

  Gustav Grahn

  Casper Henriksson

  Anton Karlsson, U23

  Jonathan Grahn, U23

  Alexander Woentin, U23

  Młodzież, 85 cm3:

  Oscar Evertsson

  Charlie Netz

  Rasmus Karlsson

  Harry Lundahl

  Casper Appelgren

  Felix Woentin

  Milo Sjöö

  Isidor Westlund

  Leo Klasson

  Robert Duda

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...