Strona główna Ekstraliga Betard Sparta Wrocaław Tai Woffinden: "To dobry czas na tytuł"

Tai Woffinden: “To dobry czas na tytuł”

-

Betard Sparta Wrocław przygotowuje się do finałowego boju play off, w którym zmierzy się z Motorem Lublin. Złoty medal znajduje się na wyciagnięcie ręki. – Kiedy jak nie teraz – powtarzają w klubie, doceniając jednocześnie sportową klasę rywala.

Reklama

Żużlowcy lidera rozgrywek po rundzie zasadniczej zapowiadają, że w finale “będzie ogień na torze”. Nie wystarczy dobrze pojechać na własnym torze, ale kluczowy może być występ na wyjeździe. Już w niedzielę w Lublinie rozpocznie się wojna o złoto, składająca się z dwóch bitew – w Lublinie i tydzień później we Wrocławiu. Tai Woffiden jest jednym z trzech liderów – obok Macieja Janowskiego i Artioma Łaguty – wrocławskiego zespołu, ale nie byłoby sukcesu bez tzw. drugiej linii i juniorów. Młodzieżowcy Sparty kapitanie pojechali na przykład w pierwszym meczu półfinałowym w Lesznie, gdzie Przemysław Liszka potrafił wygrać z Januszem Kołodziejem.

Czytaj więcej  Apator Toruń walczy o spokój

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Tai Woffinden to jeden z “trzech tenorów” dzisiejszej Sparty

– Kiedy przyszedłem do Wrocławia po raz pierwszy, nasza drużyna była słabsza. Mieliśmy zmienne szczęście. Głównymi punktującymi byliśmy ja i Maciej Janowski, później jeździliśmy w Poznaniu, a teraz co tydzień mamy pełen Stadion Olimpijski – powiedział Woffinden. – To jest naprawdę dobry czas, żeby zdobyć tytuł. Na pewno pojawienie się w składzie Artioma Łaguty zapewniło trzeciego równo punktującego zawodnika. Wcześniej było tak, że „ten trzeci” raz pojechał świetnie i zdobył 12 punktów, a następnym razem tylko sześć. Nie było powtarzalności, teraz mamy znacznie mocniejszy zespół i jest przyjemniej.

“Woffi” jeździ w Sparcie od 2012 roku i wrocławscy kibice nie wyobrażają sobie drużyny z “Olimpico” bez “Tajskiego”. Tymczasem, Brytyjczyk w niedzielę zasiał ziarnko niepewności, gdy przed telewizyjną kamerą wypalił: “Na razie negocjujemy z klubem. Jak co roku interesuje się mną wiele klubów. Zobaczymy co Andrzej (Rusko – dop. red.) będzie chciał zrobić”.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...