Strona główna Aktualności Tak my głosujemy w plebiscycie PS

Tak my głosujemy w plebiscycie PS

-

Trwa plebiscyt “Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski w 2020 roku. Można jeszcze głosować sms-owo dzisiaj do godz. 16. Wyniki poznamy 9 styczna podczas transmisji z Gali Mistrzów Sportu w telewizji Polsat.

Reklama

Dzisiaj redakcja “PS” przedstawiła wyniki głosowania 22 redakcji krajowych – od telewizji, przez radio, portale internetowe i gazety. Po zsumowaniu wyników na pierwszym miejscu znalazł się piłkarz Robert Lewandowski, wyprzedzając tenisistkę Igę Świątek i żużlowca Bartosza Zmarzlika. Niespodzianka? Raczej nie i pamiętajmy, że głosowanie dziennikarzy ani nie jest decydujące, tylko wliczane do ogólnej punktacji. Plebiscytowa zabawa trwa dalej.

Bartosz Zmarzlik to nasz numer 1! (fot. PGE Ekstraliga)

Przejrzeliśmy wyniki głosowania 22 redakcji i okazuje się, że Lewandowski zmiażdżył konkurencję. Tylko Polska Agencja Prasowa i Radio TOK FM za najlepszego polskiego sportowca/sportsmenkę uznali Igę Świątek. Lewandowski znalazł się na drugiej pozycji. Pozostałe 20 redakcji głosowało na kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski i gwiazdę Bayernu Monachium. Zmarzlik według dziennikarzy był w ub. roku trzecią siłą w polskim sporcie.

Czytaj więcej  "Leoś" wiary nie traci

Oprócz wymienionej trójki sportowców w dziesiątce najlepszych wytypowanych przez redakcje prasy, radia, telewizji i internetu znaleźli się: skoczkowie narciarscy Dawid Kubacki i Kamil Stoch, gwiazda KSW Jan Błachowicz, szachista Jan Krzysztof Duda, kolarz Michał Kwiatkowski, łyżwiarka Natalia Maliszewska i lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic.

Niewykluczone, że tak właśnie – jak zagłosowali dziennikarze – będzie wyglądać czołówka plebiscytu Przeglądu Sportowego. Czy tak również będzie prezentować się cała dziesiątka najlepszych sportowców Polski w 2020 roku? Musimy poczekać do soboty (9 stycznia), gdy zostaną ogłoszone wyniki podczas Gali Mistrzów Sportu.

Nasza redakcja głosuje na przedstawiciela czarnego sportu. Pierwsze miejsce dla Bartosza Zmarzlika, za nim – 2. Robert Lewandowski, 3. Iga Świątek, 4. Jan Błachowicz, 5. Dawid Kubacki, 6. Michał Kwiatkowski, 7. Natalia Maliszewska, 8. Kamil Stoch, 9. Jan Krzysztof Duda, 10. Maciej Janowski.

Redakcja “MŻ”

fot. PGE Ekstraliga

Reklama


Musisz przeczytać

Jedyna taka na świecie

Pierwsza na świecie i prawdopodobnie jedyna cyfrowa biblioteka żużlowa funkcjonuje w Lesznie. Choć akurat miejsce jej funkcjonowania jest informacją najmniej istotna – korzystać może...

Nowy sternik w Starcie