More
  Strona głównaAktualnościTam może być świetne ściganie

  Tam może być świetne ściganie

  -

  Już w sobotę rozpoczyna się żużel ligowy w Europie. Swoje zmagania zainauguruje liga francuska, a na starcie pojawią się uznani zawodnicy w światowym żużlu.

  Często zdarza się tak, że rozgrywki Ligue Nationale de Speedway są inaugurowane w lutym i nie inaczej będzie w tym roku. Niestety w tym roku liga została okrojona do trzech drużyn, lecz pierwszy pojedynek zapowiada się ciekawie. MC Marmande podejmie Morizes MC, a do drużyny gości w ostatniej chwili wskoczyła gwiazda światowego żużla.

  Czytaj więcej  Filar Falubazu z kontuzją

  Mowa o Danielu Bewleyu. Utalentowany Brytyjczyk przebywa od kilku dni we Francji, gdzie przygotowuje się do nowego sezonu. Trafił na okazję do startu w lidze i nie mógł odmówić. W barwach Morizes MC pojedzie jako „gość” w zastępstwie za swojego rodaka, Adama Ellisa. W tym samym zespole wystąpi także doświadczony Chris Harris, ale również nowy nabytek Unii Leszno, David Bellego.

  (fot. Magazyn Żuzel /Mariusz Cwojda) Daniel Bewley od kilku dni we Francji przygotowuje się do nowego sezonu

  Po przeciwnej stronie barykady możemy znaleźć m.in. kolejnego świetnego francuskiego żużlowca, Dmitri Berge oraz byłego uczestnika cyklu Grand Prix, Troya Batchelora.

  Gdyby rozłożyć siły na papierze, to niewątpliwie faworytem sobotniej potyczki będą goście. Zespół z Marmande na pewno jednak tanio skóry nie sprzeda, bo broni mistrzowskiego tytułu sprzed roku.

  Czytaj więcej  Timo Lahti: spodobało mu się w Gnieźnie

  Świetnie, że liga francuska będzie się odbywać już szósty rok z rzędu, lecz szkoda, że bez drużyny z Lamothe-Landerron. Rok temu ten zespół przegrał wszystkie sześć meczów, a w sezonie 2022 nie przystępuje do rywalizacji najprawdopodobniej z powodu problemów organizacyjno-finansowych.

  Reklama

  Składy na pierwszy mecz ligi francuskiej:

  MC Marmande:

  1. Dimitri Berge

  2. Kenneth Kruse Hansen

  3. Troy Batchelor

  4. Mathieu Tresarrieu

  5. Gabriel Dubernard

  6. Julien Cayre

  Morizes MC:

  1. David Bellego

  2. Chris Harris

  3. Daniel Bewley („gość”)

  4. Jan Kvech

  5. Mathias Tresarrieu

  6. Tino Bouin

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...