Strona główna Publicystyka Tego Łaguty chyba nie znacie

Tego Łaguty chyba nie znacie

-

O nim prawdopodobnie nie wiecie, nie słyszeliście. A przecież starszy brat Artioma i Grigorija Łagutów był mistrzem Rosji w motocrossie i próbował również ścigać się na żużlu.

To właśnie Aleksandr Łaguta zaszczepił motoryzacyjną pasję w rodzinie żużlowego mistrza świata. Najstarszy z braci z powodzeniem ścigał się w zawodach motocrossowych.

– Sasza był nawet mistrzem Rosji w motocrossie. Bardzo dobrze jeździł na motocrossie. Później próbował sił na żużlu, ale jakoś nie poszło – mówi Artiom Łaguta w rozmowie z “Magazynem Żużel”, który w tym tygodniu w całości ukaże się na naszym kanale YouTube “Magazyn Żużel” (zostawcie subskrypcję, mając na bieżąco zapewniony dostęp do wszystkich naszych premier). – mamy dobry kontakt, Sasza interesuje się moimi wynikami. Pisał do mnie, jak zdobyłem mistrzostwo świata. Pisał także, gdy wygrywałem rundy Speedway Grand Prix.

Czytaj więcej  Koszmarny wypadek na lodzie

Żużlowy mistrz świata pochodzi z miejscowości Balszoj Kamen (40-tysięczne miasto). Sportową przygodę w motorsporcie zaczynał od motocrossu. Prawdopodobnie pozostałby przy motocrossie, gdyby któregoś dnia nie pojawiła propozycja spróbowania jazdy na “żużlówce”. Jako pierwszy w rodzinie trafił do żużla Grigorij Łaguta. Artiom też chciał się sprawdzić. Dzisiaj jest mistrzem świata i jak sam twierdzi, nie zamierza na tym poprzestać.

Czytaj więcej  Jak car został królem

– Moim największym marzenie było zdobycie mistrzostwa świata. Na to pracowałem wiele lat. Teraz pewnie pomyślę, co dalej. A wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc spróbuję obronić tytuł – mówi niedawno koronowany nowy champion speedwaya. Obszerny wywiad z Artiomem już w poniedziałek na kanale Magazyn Żużel na YouTube. Już teraz kliknij subskrypcję.

Reklama

Jeszcze o rodzinie Łagutów. Artiom jest najmłodszy z rodzeństwa. Najstarsza jest siostra Larisa, dalej – brat Sasza, siostry Natasza, Ira i brat Grisza. Tak się złożyło, że speedwayem zaraził się również siostrzeniec Artioma – Wadim Tarasenko (w tym sezonie zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz i Mega Lada Togliatti, drużynowego mistrza Rosji). Na żużlu startuje również Paweł Łaguta, syn Aleksandra, który w swojej medalowej kolekcji posiada złoty krążek mistrzostw Rosji w motocrossie.

Reklama

Must Read

“To pozytywne zaskoczenie, bo mówiło się o dużo słabszych zawodnikach”

Rozmowa ze Stanisławem Burzą – wychowankiem i byłym zawodnikiem Unii TarnówJeszcze Unia nie zginęła. Choć jaskółki pofrunęły naprawdę nisko. Wygrzebie się Tarnów z tej...