More
  Strona głównaPublicystykaTego Łaguty chyba nie znacie

  Tego Łaguty chyba nie znacie

  -

  O nim prawdopodobnie nie wiecie, nie słyszeliście. A przecież starszy brat Artioma i Grigorija Łagutów był mistrzem Rosji w motocrossie i próbował również ścigać się na żużlu.

  To właśnie Aleksandr Łaguta zaszczepił motoryzacyjną pasję w rodzinie żużlowego mistrza świata. Najstarszy z braci z powodzeniem ścigał się w zawodach motocrossowych.

  – Sasza był nawet mistrzem Rosji w motocrossie. Bardzo dobrze jeździł na motocrossie. Później próbował sił na żużlu, ale jakoś nie poszło – mówi Artiom Łaguta w rozmowie z „Magazynem Żużel”, który w tym tygodniu w całości ukaże się na naszym kanale YouTube „Magazyn Żużel” (zostawcie subskrypcję, mając na bieżąco zapewniony dostęp do wszystkich naszych premier). – mamy dobry kontakt, Sasza interesuje się moimi wynikami. Pisał do mnie, jak zdobyłem mistrzostwo świata. Pisał także, gdy wygrywałem rundy Speedway Grand Prix.

  Czytaj więcej  GKM Grudziądz przegrał w derbach Pomorza

  Żużlowy mistrz świata pochodzi z miejscowości Balszoj Kamen (40-tysięczne miasto). Sportową przygodę w motorsporcie zaczynał od motocrossu. Prawdopodobnie pozostałby przy motocrossie, gdyby któregoś dnia nie pojawiła propozycja spróbowania jazdy na „żużlówce”. Jako pierwszy w rodzinie trafił do żużla Grigorij Łaguta. Artiom też chciał się sprawdzić. Dzisiaj jest mistrzem świata i jak sam twierdzi, nie zamierza na tym poprzestać.

  Czytaj więcej  "Kasa, Misiu, kasa...."

  – Moim największym marzenie było zdobycie mistrzostwa świata. Na to pracowałem wiele lat. Teraz pewnie pomyślę, co dalej. A wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc spróbuję obronić tytuł – mówi niedawno koronowany nowy champion speedwaya. Obszerny wywiad z Artiomem już w poniedziałek na kanale Magazyn Żużel na YouTube. Już teraz kliknij subskrypcję.

  Reklama

  Jeszcze o rodzinie Łagutów. Artiom jest najmłodszy z rodzeństwa. Najstarsza jest siostra Larisa, dalej – brat Sasza, siostry Natasza, Ira i brat Grisza. Tak się złożyło, że speedwayem zaraził się również siostrzeniec Artioma – Wadim Tarasenko (w tym sezonie zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz i Mega Lada Togliatti, drużynowego mistrza Rosji). Na żużlu startuje również Paweł Łaguta, syn Aleksandra, który w swojej medalowej kolekcji posiada złoty krążek mistrzostw Rosji w motocrossie.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jarosław Hampel: „To była złość”

  - Musieliśmy mocno szarpać przez cały mecz – mówi Jarosław Hampel, wracając wspomnieniami do niedzielnego finału play off DMP. Motor Lublin pierwszy raz w...