Strona główna I liga Arged Malesa Ostrów To atmosfera nakręca wynik w Ostrowie. Czy rozpędzona Ostrovia zmiecie Wilki z...

To atmosfera nakręca wynik w Ostrowie. Czy rozpędzona Ostrovia zmiecie Wilki z toru?

-

W Ostrowie trwa radość w najlepsze po zwycięstwie w play off eWinner 1.ligi i awansie do finału. Żużlowcy Arged Malesa Ostrovii Ostrów Wielkopolski nie dali szans drużynie ROW-u Rybnik, gromiąc przeciwnika 59:31.

– Absolutnie nie spodziewałem się takiego wysokiego wyniku. Od początku jednak dyktowaliśmy warunki, a rywal pierwsze indywidualne zwycięstwo odniósł w wyścigu 13. To o czymś świadczy – mówił po meczu trener Mariusz Staszewski.

(fot. eWinner 1.liga) Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński. W zespole dobra atmosfera nakręca wynik

Staszewski ma powody do zadowolenia. Jego zespół wygrał siedem biegów i prowadził 30:12. Przeciwnik dostał nokautujące ciosy. Po dziesięciu wyścigach sprawa awansu do finału została rozstrzygnięta. Wydaje się, że Ostrovia nabrała rozpędu i na finiszu rywalizacji jest niesamowicie groźna. Czy to wystarczy na zdobycie upragnionego awansu do ekstraligi?

Czytaj więcej  Szymon Woźniak: Ja do Bydgoszczy?!

Rywalem ostrowian w finale będą Cellfast Wilki Krosno. Rywalizacja zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Nie ma faworyta, chociaż Wilki wygrały rundę zasadniczą i w półfinale, podobnie jak Ostrovia, odprawiły z kwitkiem swojego przeciwnika.

Atutem Ostrovii jest wyrównany skład zespołu i dobrze punktujący juniorzy. Świetna robote wykonują najbardziej doświadczeni zawodnicy – Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński (na zdjęciu). Patrik Hansen udowadnia, że jest najlepszym zawodnikiem u24 w eWinner 1.Ligi. Z kolei, Oliver Berntzon i Nicolai Klindt mają lepsze i gorsze występy, ale nie zawodzą – zwłaszcza na swoim torze. Zdaniem zawodników, wynik tworzy bardzo dobra atmosfera w zespole. O która dbają każdego dnia trener Staszewski i klubowi działacze na czele z prezesem Waldemarem Górskim.

Reklama

W finale play-off Arged Malesa zmierzy się z Cellfast Wilkami Krosno. Pierwszym mecz w Ostrowie zaplanowano 26 września. Rewanż odbędzie się 3 października w Krośnie.

 

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...