Strona główna Aktualności To będzie coś! Wilki w starciu z Bykami

To będzie coś! Wilki w starciu z Bykami

-

Cellfast Wilki Krosno świetnie spisały się w 2020 roku i w efektownym stylu awansowały do eWinner 1 ligi. Po sezonie zbudowano zespół, którego trenerem został Ireneusz Kwieciński. Peter Ljung, Daniel Jeleniewski, Andrzej Lebiediew, Mateusz Szczepaniak mają zastąpić dotychczasowych liderów zespołu: Wadima Tarasenko i Andrieja Karpowa.

– Takiego składu w Krośnie jeszcze nie było. Zawodnicy są doświadczeni i utytułowani, ale jednocześnie głodni sukcesu – twierdzi Grzegorz Leśniak, prezes Wilków Krosno.

Zespół jest głodny sukcesu zapewnia Grzegorz Leśniak (w czarnym płaszczu) , prezes Wilków Krosno (fot. Magazyn Żużel)

Czytaj więcej  Pilnie poszukiwany lider

Andriej Karpow jeden z dotychczasowych liderów Wilków po sezonie trafił do RzTŻ Rzeszów (fot. Magazyn Żużel)

Kadra zespołu, nowy trener oraz nowy dyrektor i menadżer (został nim Michał Finfa) dają nadzieje na niezły wynik w tym roku. Plan sportowy beniaminka zakłada utrzymanie się w 1 lidze. Władze klubu wspólnie z samorządem i sponsorami starają się zabezpieczyć środki na 2021. Dodatkowo planowana jest modernizacja stadionu – m.in. instalacja sztucznego oświetlenia (trwa postępowanie przetargowe).

Czytaj więcej  Nowy sternik w Starcie

Krośnianie ligowy sezon zainaugurują wyjazdowym meczem z ROW Rybnik. U siebie mają jeździć 10 kwietnia. Tego dnia do Krosna powinna zawitać Abramczyk Polonia Bydgoszcz, ale nie wykluczone, że zostaną przeniesione na tzw. termin rezerwowy z uwagi na planowane prace na stadionie.

Jeśli dopisze pogoda, to atrakcją dla kibiców Wilków powinien być Super Mecz. Tradycyjnie co roku sezon na torze beniaminka 1. ligi otwiera towarzyski pojedynek z drużynowym mistrzem Polski. Czy pod koniec marca dojdzie do wizyty Fogo Unii Leszno na stadionie przy Legionów?

Reklama

– Możliwe, że po meczu Północ-Południe odbędzie się na naszym torze Super Mecz Cellfast Wilki Krosno – Fogo Unia Leszno. Trener drużynowych mistrzów Polski zapowiedział już, że przyjedzie do Krosna w najmocniejszym zestawieniu. Taką informację otrzymałem od Macieja Polnego, szefa firmy Speedway Events posiadającej prawa do organizacji Super Meczu. Na przełomie stycznia i lutego chcemy usiąść do rozmów ze Speedway Events i już w szczegółach przymierzać się do organizacji tych zawodów, które powinny być wielkim świętem dla krośnieńskiego żużla – powiedział prezes krośnieńskiego klubu Grzegorz Leśniak w rozmowie wideo przygotowanej przez rzeszowskie “Nowiny”.

Reklama


Musisz przeczytać

Jedyna taka na świecie

Pierwsza na świecie i prawdopodobnie jedyna cyfrowa biblioteka żużlowa funkcjonuje w Lesznie. Choć akurat miejsce jej funkcjonowania jest informacją najmniej istotna – korzystać może...

Nowy sternik w Starcie