Strona główna Aktualności To jest prawdziwy kandydat na objawienie sezonu

To jest prawdziwy kandydat na objawienie sezonu

-

Sezon 2021 w PGE Ekstralidze przyniesie nowe rozdanie w pojedynkach młodzieżowców. Na szerokie wody mogą wypłynąć zawodnicy, o których dotychczas się sporo nie mówiło. Jednym z kandydatów na objawienie sezonu jest młodzieżowiec Sparty Wrocław.

Reklama

Mowa o Michale Curzytku, który wraz z bratem Bartoszem dołączył do wrocławskiego zespołu przed sezonem 2020. W lidze jeździł tylko Michał i w kilku wyścigach pokazał się z bardzo dobrej strony. Wydaje się, że jeśli Sparta oszlifuje ten talent, to może mieć z niego wielką pociechę.

Czytaj więcej  Grzegorz Zengota zdąży na ligę?

– Starszy z braci Curzytków zaimponował mi w sezonie 2020 zadziornością. Podczas wyjazdowego meczu półfinałowego ze Stalą Gorzów na trudnym torze jeździł bez kompleksów. Punktów za wiele nie zdobył, ale widać, że ten chłopak czuje motocykl i ma pewność siebie podczas jazdy. Nie zdziwię się, jeśli Michał Curzytek będzie jednym z najlepszych juniorów w PGE Ekstralidze w nadchodzącym sezonie. Na pewno Sparta może w nim pokładać duże nadzieje – uważa Wojciech Dankiewicz, ekspert żużlowy stacji Canal+.

Michał w kilku wyścigach pokazał się z bardzo dobrej strony (fot. Magazyn Żużel)

Warto podkreślić, że Michał Curzytek w tym roku skończy dopiero 19 lat. Sparta tym samym zrobiła świetny interes, ściągając go z Rzeszowa. Młody perspektywiczny zawodnik powinien być przydatny dla drużyny w dłuższym okresie czasu.

Czytaj więcej  Wilki Krosno jeszcze wzmocniły i tak mocny skład

Jeśli starszy z braci Curzytków ustabilizuje formę na solidnym poziomie, to wraz z Przemysławem Liszką może stworzyć jedną z najlepszych par juniorskich w PGE Ekstralidze. Tym bardziej że Liszka będzie jeździł w gronie młodzieżowców ostatni rok i ma coś do udowodnienia.

Michał Curzytek w sezonie 2020 mimo ambitnej postawy wygrał tylko jeden wyścig. Jednak nauka, którą uzyskał w pierwszym roku startów w PGE Ekstralidze, może zaprocentować już w najbliższych rozgrywkach. Radzimy zwrócić uwagę na tego chłopaka, bo jego forma naprawdę może wystrzelić.

Reklama


Must Read

Jason Doyle dojechał i zaczęli zgrupowanie

Zamiast Hiszpanii jest kurort wypoczynkowy w Boszkowie koło Leszna. Tam właśnie drużynowy mistrz Polski zorganizował swoją bazę na krótki integracyjno-treningowy rekonesans w ramach przygotowań...