Strona główna Aktualności To jest prawdziwy król toruńskiej Motoareny!

To jest prawdziwy król toruńskiej Motoareny!

-

Najwięcej wygranych wyścigów, najwięcej zdobytych punktów, najwięcej meczów. Królem na toruńskiej Motoarenie jest Chris Holder. W ogóle to Australijczycy mają patent na najlepsze wyniki w historii nowoczesnego obiektu przy ulicy Pera Jonssona 7. Bo w czołówce znajduje się również Ryan Sullivan. Na podium w kontekście najlepszych statystyk przedzielił ich Adrian Miedziński.

Reklama

Dzieła statystycznego dokonał pan Andrzej Kowalski, którzy przesłał wyniki do PGE Ekstraligi. Pan Andrzej policzył wyniki, jakie na toruńskim torze osiągnęli żużlowcy. Najlepszymi statystykami legitymuje się Chris Holder.

Chris Holder, król Motoareny (fot. Magazyn Żużel)

Australijczyk od 2008 roku jest zawodnikiem toruńskich “Aniołów”. W tym okresie na Motoarenie wystąpił w ponad 100 meczach, zdobywając prawie 1000 punktów. Były mistrz świata wygrał 203 biegi.

Czytaj więcej  Zielona niechęć Darcy'ego Warda

Na drugim miejscu znajduje się Adrian Miedziński, który wygrał 129 biegów, zdobywając jako zawodnik Aniołów 747 pkt i 91 bonusów. Trzeci stopień podium zajmuje Ryan Sullivan, który przez pięć lat starów na Motoarenie i ma znacznie krótszy staż od Holdera i “Miedziaka”, za to bardzo wysoka średnią biegową – 2,37 pkt. “Sully” zdobył 460 pkt i 27 bonusów i wygrał 106 biegów. W czołówce klasyfikacji znajdują się takie tuzy speedwaya, jak Tomasz Gollob, Emil Sajfutdinow, Jason Doyle, Darcy Ward, Greg Hancock.

Zestawienie statystyczne najlepszych zawodników na Motoarenie Toruń

Obiektywne wyliczenia statystyczne wskazują, w zależności od przyjętych kryteriów (średnia biegowa, ilość meczów, biegów, sezonów itp), że berło królewskie na toruńskim torze może dzierżyć kilku zawodników. Zawodnicy wg statystyki Andrzeja Kowalskiego zostali uszeregowani od najlepszego do najsłabszego w kategoriach: zwycięstwa biegowe, zdobyte punkty, biegi, średnia biegowa, mecze, średnia meczowa.

Zobacz także: Rozmowa z Tobiaszem Musielakiem:

 

Reklama


Musisz przeczytać

Jedyna taka na świecie

Pierwsza na świecie i prawdopodobnie jedyna cyfrowa biblioteka żużlowa funkcjonuje w Lesznie. Choć akurat miejsce jej funkcjonowania jest informacją najmniej istotna – korzystać może...

Nowy sternik w Starcie