Strona główna Aktualności To już oficjalnie: Grand Prix od 2022 roku w Eurosporcie!

To już oficjalnie: Grand Prix od 2022 roku w Eurosporcie!

-

To od czym mówiło się od dawna, stało się faktem. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) poinformowała o zawarciu długoletniej umowy z Eurosport Events. Od 2022 roku wraz ze zmianą promotora cyklu Grand Prix, zmieni się również medialny przekaz żużla na najwyższym światowym poziomie.

Reklama

Od 2022 roku do 2031 roku zawody najwyższej rangi, czyli Grand Prix, SoN oraz indywidualne mistrzostwa świata juniorów będą organizowane przez Eurosport Events, a transmisje z zawodów będzie przeprowadzać Eurosport TV. Amerykanie mają się przyczynić do rozwoju żużla na świecie.

Czytaj więcej  Jednak Discovery! Speedway w TV Eurosport?

Czytaj więcej  Wkręciłem się na całego

– Eurosport Events ma wyjątkowe osiągnięcia w budowaniu i wzmacnianiu portfolio wydarzeń posiadaczy praw telewizyjnych, a także wyjątkową zdolność jako część globalnej sieci Discovery do rozwijania sportu. Mamy zaszczyt pogłębić naszą współpracę z FIM i mamy możliwość stworzenia jednej z najbardziej rozrywkowych i ekscytujących serii sportów motorowych na świecie – powiedział prezes Eurosportu Andrew Georgiou dla strony internetowej FIM.

Przypomnijmy, że do końca 2021 roku promotorem cyklu Grand Prix będzie angielska firma BSI, która ma prawa do elitarnego cyklu od czasów jego utworzenia, czyli od 1995 roku.

Reklama


Musisz przeczytać

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN

Duński stranieri częstochowskiego Włókniarza i lider reprezentacji kraju Leon Madsen jest zakażony koronawirusem. Żużlowiec przeszedł badania i o dodatnim wyniku testu poinformował w swoich...

Start Gniezno: zawirowania w klubie