Strona główna Aktualności To już pewne: Jason Doyle nie będzie liderem zespołu, zastąpi go Artiom...

To już pewne: Jason Doyle nie będzie liderem zespołu, zastąpi go Artiom Łaguta

-

Jason Doyle chciał wrócić do zespołu, ale okazało się, że jest już za późno. Klub zdążył znaleźć jego następcę – to Artiom Łaguta.

Jason Doyle miał być liderem Vastervik Speedway, miał już nawet kontrakt, ale zrezygnował ze startów w lidze szwedzkiej. Australijczyk postanowił ścigać się w Wielkiej Brytanii. Niestety, jego angielska drużyna Swindon niespodziewanie wycofała się z rozgrywek. Jason Doyle chciał wrócić do Vastervik, ale nie ma tam już dla niego miejsca. Menadżer Morgan Andersson zdążył znaleźć następcę Doyle’a.

Czytaj więcej  Nie tylko uczą, sami też jeżdżą

Nowym zawodnikiem Vastervik Speedway, który ma być liderem zespołu, został Artiom Łaguta.

Doyle’a w Vastervik zastąpi Artiom Łaguta (fot. Magazyn Żużel)

– Artiom jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Jestem przekonany, że Artem poradzi sobie w roli lidera drużyny. Nie mogę się doczekać naszej współpracy przez cały sezon. – powiedział dyrektor sportowy szwedzkiej drużyny Morgan Andersson.

Czytaj więcej  Lubuskie derby w ekstralidze już 1 stycznia. Pokaże je TVP2

Łaguta w 2020 roku startował w Vastervik, ale tylko w dwóch meczach. Rosjanin wystąpił w ćwierćfinałach drużynowych mistrzostw Szwecji przeciwko Rospiggarnie Hallstavik, zdobywając w sumie 24 punkty.

Reklama

– Bardzo cieszę się, że mogę pozostać w Vastervik. W zeszłym roku klub wywarł na mnie dobre wrażenie. To był dobry początek mojej nowej szwedzkiej przygody, dlatego nie mogę doczekać się początku sezonu. Myślę, że zespół wygląda interesująco i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby nadchodzący sezon był dla klubu udany – zapowiada Artiom Łaguta.

W zamieszaniu transferowym z udziałem Doyle’a także Australijczyk w końcu znalazł swoje miejsce w lidze szwedzkiej. Udało się z pomocą Morgana Anderssona. Doyle podpisał kontrakt z Dackarną Malilla.

Reklama


Must Read

Jason Doyle dojechał i zaczęli zgrupowanie

Zamiast Hiszpanii jest kurort wypoczynkowy w Boszkowie koło Leszna. Tam właśnie drużynowy mistrz Polski zorganizował swoją bazę na krótki integracyjno-treningowy rekonesans w ramach przygotowań...