Strona główna Aktualności Tomasz Gollob: do Bydgoszczy wracają duże imprezy

Tomasz Gollob: do Bydgoszczy wracają duże imprezy

-

Reklama

Tomasz Gollob pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji mistrzostw Europy SEC. Odbędą się one 8 lipca w grodzie nad Brdą. Gollob to ikona nie tylko bydgoskiego żużla. To przede wszystkim najlepszy polski żużlowiec przez wiele lat, 

Mistrz świata 2010 musiał zakończyć karierę z powodu wypadku i kontuzji kręgosłupa. Dzisiaj Gollob jest dyrektorem sportowym Polonii Bydgoszcz. Na bieżąco żyje wydarzeniami w żużlowej Bydgoszczy i śledzi sytuację w polskim żużlu. Z dużą satysfakcją przyjął wiadomość, że międzynarodowy speedway wraca do grodu nad Brdą.

Tomasz Gollob
– Bardzo się cieszę, że na nasz stadion zaczynają wracać większe imprezy – mówi Tomasz Gollob (fot. Facebook Abramczyk Polonia Bydgoszcz/Jarosław Pabijan)

– Wychowałem się na tym torze, w tym mieście. Wiadomo, jak było przeze mnie traktowane Grand Prix, nad którym bardzo mocno pracowałem. Minął czas, klub się odradza. Bardzo się cieszę, że na nasz stadion zaczynają wracać większe imprezy. TAURON SEC to już jest duże wydarzenie, które – mam nadzieję – pokaże nam ślad do Grand Prix – mówi z nadzieją Tomasz Gollob.

Czytaj więcej  Vaclav Milik: czy wykorzysta szansę w SEC?

Gollob z dużym sentymentem wspomina rywalizację o medale IMŚ. To własnie w Bydgoszczy odnosił największe sukcesy. Tam zwyciężał 7 razy w turniejach Speedway Grand Prix. Na stadionie Polonii świętował swój największy sukces, gdy w 2010 roku odbierał złoty medal IMŚ.

– Takich imprez tak naprawdę brakuje – mówi Gollob o mistrzostwach Europy, które 8 lipca zagoszczą w Bydgoszczy. – Jest to następna ważna rzecz, która wynika dla miasta. To, że taka impreza gości w Bydgoszczy, to jest wielka uprzejmość ze strony pana prezydenta miasta w stosunku do kibiców i wszystkich, którzy na nią oczekują. Dlatego dziękuję za to, że mamy zielone światło w działaniu – kończy były mistrz świata i najbardziej utytułowany polski żużlowiec.

Musisz przeczytać

Medialny lockdown dla żużlowców w reakcji na rosnącą liczbę zakażeń COVID-19

Pandemia Covid-19 nie odpuszcza, a w naszym kraju rozprzestrzenia się i rośnie ilość osób zakażonych, co również nie pomaga sportowcom. Główna Komisja Sportu Żużlowego...