More
  Strona głównaAktualnościTony Rickardsson o Zmarzliku: "Najlepsze dopiero przed nim"

  Tony Rickardsson o Zmarzliku: „Najlepsze dopiero przed nim”

  -

  – Żużlowe szarże Bartosza Zmarzlika ogląda się z wielką przyjemnością – chwali Tony Rickardsson, sześciokrotny mistrz świata na żużlu. „Ricky” był na stadionie i bił brawo, gdy Polak zdobywał złoty medal. Zmarzlik został mistrzem świata po raz trzeci w karierze.

  – Mistrz godny złotej korony – mówi Rickardsson o Zmarzliku. – Przez cały sezon prezentował równą i wysoką formę. Polak jest świetnym zawodnikiem i mam wrażenie, że najlepsze w żużlu dopiero przed nim. Bartosz jest w najlepszym wieku, jeszcze przez kilka lat będzie rozwijał się.

  Czytaj więcej  Bartosz Zmarzlik bohaterem w nudnej Pradze

  – Bardzo mi zaimponował i cieszę się, że największy ambasador żużla na świecie oprócz tego, że jest świetnym sportowcem, to również jest miłym, grzecznym, sympatycznym człowiekiem – kontynuuje „Ricky”.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  Mistrz świata 2022 posiada na koncie trzy złote medale IMŚ. Polak goni rekord Rickardssona, który sześć razy zdobywał mistrzostwo świata.

  Czytaj więcej  Dzisiaj zamykamy składy drużyn

  – Ja nie patrzę na wyniki przez pryzmat rekordów. Bartek jest świetnym zawodnikiem i na pewno może ustanowić wynik, który na długo pozostanie najlepszy w historii. Bardzo mu tego życzę – mówi szczerze szwedzki mistrz.

  Rickardsson unika porównań, gdy dziennikarze próbują jego dokonania przyrównywać do innych. Wprost pytali go czy obawia się utraty rekordu (6 tytułów indywidualnego mistrza świata.

  Reklama

  – Ja będę kibicował, żeby Zmarzlik został rekordzistą. Nie przywiązuję wielkiej wagi do tytułów, które zdobyłem. Żużel był w moim życiu i pozostał. W sporcie osiągnąłem to co chciałem. Dzisiaj jestem z boku rywalizacji o medale i dobrze mi z tym, spełniam się zawodowo – kończy Rickardsson.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...