Strona główna Żużel na świecie Tony Rickardsson: "Zmarzlik mi zaimponował"

Tony Rickardsson: “Zmarzlik mi zaimponował”

-

Bartosz Zmarzlik po zwycięstwie w piątek i sobotę na praskiej Markecie wydaje się być na ostatniej prostej do tytułu mistrza świata. Drugiego mistrzowskiego tytułu w swojej karierze. Dotychczas tylko dwóch zawodników zdołało obronić mistrzowska koronę w historii Speedway Grand Prix (Tony Rickardsson, Nicki Pedersen). Czy już niedługo dołączy do nich Bartosz Zmarzlik?

Reklama

– Fajnie ogląda się wyścigi z udziałem Zmarzlika – chwali Polaka sześciokrotny mistrz świata Tony Rickardsson. – Nie mam kontaktu ze środowiskiem żużlowym albo powiem inaczej, mam mniej okazji i czasu do śledzenia zawodów na żywo. Wydaje mi się, że Zmarzlik wkłada wszystko w ściganie na żużlu i rozwój swojej sportowej kariery. To jest dobra, moim zdaniem, jedyna droga po sukces. Owszem, talent i doświadczenie mają duże znaczenie, ale pamiętajmy ze w motorsporcie nie wystarczy mieć smykałkę do ścigania. Wielką rzeczą są kwestie sprzętowe.

Tony Rickardsson
– Fajnie ogląda się wyścigi z udziałem Zmarzlika – chwali Polaka sześciokrotny mistrz świata Tony Rickardsson (fot. Magazyn Żużel)

 

Rickardsson twierdzi, że lider klasyfikacji SGP posiada to coś, czyli czucie motocykla. Potrafi reagować, wprowadzać korekty i co najważniejsze, przynoszą one oczekiwany skutek.

Czytaj więcej  Najperfekcyjniejszy z perfekcyjnych

– Widać luz i swobodę w jego jeździe i jednocześnie dynamikę, co nie jest łatwe do połączenia – zauważa Rockardsson i wyraźnie podkreśla: – Zmarzlik mi zaimponował.

“Ricky” sześć razy (1994, 1998, 1999, 2001, 2002, 2005) zdobywał złoty medal indywidualnych mistrzostw świata. Żużlową karierę zakończył w 2006 roku.

Reklama


Musisz przeczytać

Anioł w naszym studiu

Przemysław Piasecki, kierownik startu z Unii Leszno nazwał go „najlepiej startującym zawodnikiem w Polsce”. Jest wychowankiem leszczyńskiej Unii, ale dzisiaj nie jest Bykiem, lecz......

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN