Strona główna Aktualności Toruń czy Gorzów? Dla kogo Grand Prix?

Toruń czy Gorzów? Dla kogo Grand Prix?

-

Toruń w tym roku zorganizuje turniej Speedway Grand Prix po raz ostatni według obowiązującej umowy z BSI. Torunianie planują kontynuować współpracę, ale jej cena może znacząco wzrosnąć. Do rywalizacji o uzyskanie praw do organizacji zawodów GP planuje stanąć Gorzów. Gdyby doszło do licytacji pomiędzy Toruniem i Gorzowem na pewno zyskałoby BSI.

Umowa Torunia z BSI kończy się w tym roku. Gorzów wstępnie zgłosił zainteresowanie zdobyciem praw. Działacze Stali i władze miasta nie ukrywają, że powrót Grand Prix do grodu nad Wartą stanowi mocny akcent promocyjny miasta, klubu i regionu. Poza tym, gorzowianie mają w swoich szeregach mistrza świata Bartosza Zmarzlika, czyli dodatkowy atut promocyjny.

Co na to Toruń? W grodzie Kopernika znajduje się najlepsza żużlowa arena na świecie. Nie boimy się tego stwierdzenia, gdyż wiele stadionów podczas Grand Prix mieliśmy okazję odwiedzić i niestety, wiele z nich pozostawia sporo do życzenia. Na palcach jednej ręki możemy wyliczyć obiekty, które zasługują na organizację  turniejów rangi mistrzowskiej. Nowoczesny stadion na pewno będzie stanowić duży plus dla Torunia w negocjacjach z BSI.

A może ktoś trzeci?

W Polsce i tak co roku BSI organizuje 3 rundy Speedway Grand Prix – w Warszawie, we Wrocławiu i … No właśnie, gdzie jeszcze? Toruń? Gorzów? Nieoficjalnie mówi się, że również Chorzów będzie zainteresowany zorganizowaniem GP na Stadionie Śląskim. Ostatniego słowa nie powiedziało również Leszno. Chociaż prezes Unii Piotr Rusiecki pytany o ewentualny powrót IMŚ na stadion A. Smoczyka nie mówi wprawdzie nie, a nawet wyraża zainteresowanie, ale… Ale zwraca uwagę na  wysoką cenę wykupienia praw do organizacji zawodów. To jest wydatek liczony w milionach złotych.

Taniej raczej nie będzie tak długo, jak będą chętni, ponieważ popyt nakręca podaż. Bardzo prawdopodobne więc, że w Grand Prix w Polsce znów ktoś przepłaci. Tak się stanie w sytuacji, gdy dojdzie do licytacji dwóch lub trzech ośrodków zainteresowanych nabyciem praw. W rywalizacji Toruń kontra Gorzów kontra ewentualnie inne miasta na pewno będzie jeden zwycięzca – BSI.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ekstraliga Żużlowa otworzy skarbiec i pomoże klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował pomoc piłkarskim związkom regionalnym i klubom piłkarskim w związku z paraliżem nie tylko gospodarki, życia codziennego, w tym również...