Strona głównaAktualnościToruński tramwaj dla legendy polskiego żużla?

Toruński tramwaj dla legendy polskiego żużla?

-

Na ciekawą akcję zdecydowano się w Toruniu. Trzynaście tramwajów jeżdżących po ulicach miasta czeka na swoich patronów. Jedną z kandydatur jest Marian Rose, legendarny żużlowiec.

Jak informuje portal torun.pl na liście osób, które mogą zostać patronami tramwajów, widnieją 22 nazwiska. Oczywiście wszystkie osoby są związane z Toruniem i zasłużyły się dla miasta. Wśród nich są m.in. Tony Halik, Grzegorz Ciechowski, ale także i Marian Rose, który jest jedną z największych legend w historii toruńskiego żużla.

Czytaj więcej  Były zawodnik GKM: „Równie dobrze może spaść Toruń”

W 1961 roku jako pierwszy zawodnik w historii pochodzący z Torunia awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Pięć lat później w tej samej imprezie zdobył srebrny medal. W zmaganiach ligowych wielokrotnie był liderem swojej drużyny.

Osiągnął także wielki sukces z reprezentacją Polski, sięgając w 1966 roku po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata. Zginął tragicznie cztery lata później wskutek obrażeń po upadku na torze w Rzeszowie.

Reklama

Kibice mają okazję poprzez głosowanie, sprawić kolejne wyróżnienie legendzie toruńskiego i polskiego żużla. Przypomnijmy, że Rose jest już patronem Motoareny w mieście Kopernika. Teraz także może patronować miejskiemu tramwajowi.

Aby tak się stało, Drużynowy Mistrz Świata z 1966 roku musi uzyskać wystarczającą liczbę głosów, by znaleźć się w gronie trzynastu torunian, którzy zostaną mianowani na patronów. Głosowanie trwa od Od 10 stycznia do 10 lutego 2022 r. (do końca dnia)

TUTAJ MOŻESZ GŁOSOWAĆ

Reklama
- Advertisment -

Must Read

Po bolesnym laniu pomoże „Diabłom”?

Niemiecki pierwszoligowiec z Landshut przegrał w Gnieźnie różnicą aż 14 punktów. Dotkliwa porażka zabolała. Jak się okazało, był to ostatni dzwonek na ratowanie sytuacji....