Strona główna Aktualności Trener roku prowadzi Unię Leszno

Trener roku prowadzi Unię Leszno

-

Piotr Baron, menadżer Fogo Unii Leszno został trenerem roku wg plebiscytu Głosu Wielkopolskiego. Wyniki zostały ogłoszone w piątek na tradycyjnym balu sportowca w hotelu Andersia.

Trener roku, czyli szkoleniowiec żużlowych mistrzów Polski z Leszna – Piotr Baron, podobnie jak w poprzedniej edycji plebiscytu, także w tym roku nie miał sobie równych w regionie. Przede wszystkim zaowocowały sukcesy, które osiągnął w ub. sezonie z leszczyńskimi Bykami. Podopieczni trenera Barona trzeci raz z rzędu wygrali drużynowe mistrzostwa Polski i święcili sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Kategorię najlepszy sportowiec wygrała pochodząca ze Śremu lekkoatletka Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Sprinterka w zeszłym roku była czołową postacią naszej narodowej sztafety 4×400 metrów i dlatego została doceniona w plebiscycie. Najpierw zdobyła złoty medal na nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet w Japonii, a następnie srebro na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Katarze.

Reklama

Wyciszkiewicz-Zawadzka wyprzedziła w plebiscycie przedstawicieli dyscyplin sportu rozgrywanych na wodzie – wicemistrza świata i mistrz Europy w kanadyjkach Tomasza Kaczora z Warty Poznań oraz Martę Walczykiewicz, kajakarkę KTW Kalisz, wicemistrzynię świata.

Na szóstym miejscu natomiast  znalazł się Janusz Kołodziej. Żużlowiec Fogo Unii Leszno w poprzednim sezonie ustrzelił dublet, zdobywając złote medale indywidualnych mistrzostw Polski i drużynowych mistrzostw Polski.

Na zdjęciu: Janusz Kołodziej i Piotr Baron, trener roku w plebiscycie “Głosu Wielkopolskiego”

fot.Unia Leszno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Dominik Kubera: nie wyklucza zmiany barw

Dominik Kubera niebawem zakończy wiek juniora. 21-latek ze względu na nowość regulaminową w postaci zawodnika do lat 24 w składzie, będzie łakomym kąskiem na...