Strona główna Aktualności Treningi też odwołano

Treningi też odwołano

-

Żużlowcy mistrza Polski z Leszna po wczorajszym treningu na “Smoku”, dzisiaj od rana myli i przygotowywali motocykle na jutrzejszy trening, który miał się rozpocząć w samo południe. Niepotrzebnie.

Trening miał się odbyć, ale został odwołany. Główna Komisja Sportu Żużlowego dzisiaj zdecydowała, że nie tylko sparingi i zawody towarzyskie w marcu zostały odwołane, ale również treningi nie mogą się odbywać. GKSŻ ustaliła również nowy termin międzypaństwowego meczu Polska – Australia. Reprezentacje obu ekip mają wystąpić na toruńskiej Motoarenie 17 maja br.

Oto komunikat Głównej Komisji Sportu Żużlowego:

1. W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu, zwraca się do wszystkich organizatorów wydarzeń w zakresie działalności PZM z rekomendacją zawieszenia przeprowadzania zawodów, imprez oraz szkoleń do dnia 1 kwietnia 2020 r.

W zależności od rozwoju sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym, o dalszych zaleceniach będziemy informowali na bieżąco.

2. Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wyraża zgody na organizację zawodów treningowych (sparingów) do dnia 1 kwietnia 2020 r.

3. Główna Komisja Sportu Żużlowego zabrania przeprowadzania zorganizowanych treningów na torach żużlowych.

4. Główna Komisja Sportu Żużlowego odwołała zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski zaplanowane w dniach 16-17 marca 2020 w Toruniu.

5. Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski: Polska – Australia, który był zaplanowany na 29 marca 2020 r. w Toruniu został przełożony na 17 maja 2020 r.

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Hans Nielsen: data graniczna to lipiec

Hans Nielsen uważa, że do lipca jest czas na wznowienie żużlowych rozgrywek. To data graniczna.Hans Nielsen to legendarny „Profesor z Oxfordu”, menadżer reprezentacji Danii...