More
  Strona głównaAktualnościTreningi też odwołano

  Treningi też odwołano

  -

  Żużlowcy mistrza Polski z Leszna po wczorajszym treningu na „Smoku”, dzisiaj od rana myli i przygotowywali motocykle na jutrzejszy trening, który miał się rozpocząć w samo południe. Niepotrzebnie.

  Trening miał się odbyć, ale został odwołany. Główna Komisja Sportu Żużlowego dzisiaj zdecydowała, że nie tylko sparingi i zawody towarzyskie w marcu zostały odwołane, ale również treningi nie mogą się odbywać. GKSŻ ustaliła również nowy termin międzypaństwowego meczu Polska – Australia. Reprezentacje obu ekip mają wystąpić na toruńskiej Motoarenie 17 maja br.

  Oto komunikat Głównej Komisji Sportu Żużlowego:

  1. W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu, zwraca się do wszystkich organizatorów wydarzeń w zakresie działalności PZM z rekomendacją zawieszenia przeprowadzania zawodów, imprez oraz szkoleń do dnia 1 kwietnia 2020 r.

  W zależności od rozwoju sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym, o dalszych zaleceniach będziemy informowali na bieżąco.

  2. Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wyraża zgody na organizację zawodów treningowych (sparingów) do dnia 1 kwietnia 2020 r.

  3. Główna Komisja Sportu Żużlowego zabrania przeprowadzania zorganizowanych treningów na torach żużlowych.

  4. Główna Komisja Sportu Żużlowego odwołała zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski zaplanowane w dniach 16-17 marca 2020 w Toruniu.

  5. Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski: Polska – Australia, który był zaplanowany na 29 marca 2020 r. w Toruniu został przełożony na 17 maja 2020 r.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...