Strona główna Aktualności TVP nie chce żużlowej ligi

TVP nie chce żużlowej ligi

-

Ligowe rozgrywki na poziomie 1. ligi straciły tytularnego sponsora (NICE), ale zyskały kontrakt telewizyjny. Rozgrywki tej żużlowej ligi  pokaże TV nSport+. Transmitowane będą dwa mecze w każdej kolejce sezonu zasadniczego i wszystkie spotkania rundy finałowej. Stacja przygotuje również powtórki, skróty i magazyn podsumowujący każda ligowa kolejkę. Sporo kibiców liczyło jednak na transmisje w TVP.

To dlatego, że pojawiły się głosy, że ligowa rywalizacja na zapleczu ekstraklasy, być może trafi do TVP i będzie transmitowana w tzw. otwartym kanale. Dzisiaj już wiadomo, że tak się nie stanie. TVP nie wykupi sublicencji od Platformy Cyfrowej Canal+. na transmisje rozgrywek 1. ligi żużlowej.

– Żużel jest w ścisłym kręgu naszych zainteresowań, natomiast jest bardzo drogi i nas na niego nie stać. W przeciwieństwie do komercyjnych stacji, ja mam mocno ograniczony budżet – powiedział na łamach wirtualnemedia.pl Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport. – My nie będziemy ścigać się ze stacjami komercyjnymi, bo mamy więcej atutów i dajemy większe możliwości.

Dyrektor sportowej anteny TVP nawiązał do możliwości TVP Sport, który jest dostępny w każdym polskim domu. Podkreślił, że siła ekspozycji jest dużo większa niż w stacjach komercyjnych. Dlatego najważniejsze jest to, żeby środowisko żużlowe zrozumiało, że nie może mieć jednego i drugiego. Jeżeli chce mieć zasięg, możliwość ekspozycji i zarobienia jeszcze większych pieniędzy, to opłaty licencyjne muszą być wprost proporcjonalnie niższe.

Tyle dyrektor Marek Szkolnikowski. Drodzy kibice, co Wy na to? 1. liga żużlowa powinna zrobić krok do tyłu, wyceniając prawa telewizyjne, czy jednak publiczny nadawca mógłby chociaż kawałek telewizyjnego tortu ukroić dla siebie i udostępnić go fanom speedwaya. Liga żużlowa byłaby bardziej dostępna. j? Może macie jeszcze inny pomysł, żeby zadowolić wszystkie strony, czyli 1. ligę, Canal+, TVP, kibiców. Podzielcie się, wpisujcie w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Talent był… i go nie ma

Tylko trzech polskich żużlowców - Jerzy Szczakiel, Tomasz Gollob, Bartosz Zmarzlik - dostąpiło zaszczytu, zdobywając tytuł indywidualnego mistrza świata. Czy w historii polskiego speedwaya...