More
  Strona głównaAktualnościU progu sezonu Rawicz jednak bez trenera Piotra Świderskiego?

  U progu sezonu Rawicz jednak bez trenera Piotra Świderskiego? [GALERIA]

  -

  Wreszcie żużel na żywo. Pierwszy trening w tym roku ma już za sobą  Metalika Kolejarz Rawicz. Wszystkie boksy w parku maszyn były zajęte – tylu było chętnych żużlowców do trenowania. Ruchem na torze kierował trener Adam Skórnicki, żużlowcy wyjeżdżali po trzech – jeździli indywidualnie. Długo nie trwało i zaczęli startować spod taśmy.

  Nie było trenera Piotra Świderskiego. Wróble na rawickich plantach ćwierkają, że misja Świderskiego w Kolejarzu zakończona.

  Zanim wystartował trening na „Florku” w Rawiczu wszyscy zawodnicy „Niedźwiadków” wzięli udział w sesji fotograficznej na potrzeby klubu. Humory dopisywały, sprawnie poszło i zawodnicy mogli odpalić silniki. Jeździli wszyscy, czyli żużlowcy z drugoligowej kadry Kolejarza oraz adepci rawickiej żużlowej akademii. Trener Skórnicki miał co robić, bo po każdej kilkuminutowej sesji treningowej ustawiała się kolejka zawodników chętnych do wyjazdu na tor. „Sqóra” prowadził trening.

  Skórnicki w południe prowadził trening Kolejarza, by zaraz po zajęciach pojechać do Łodzi, gdzie na godzinę 18 wyznaczono trening Orła, którego jest pierwszym szkoleniowcem. W Rawiczu na treningu wykonano sporo pracy. Gdy żużlowcy kręcili kółka na torze, obsługa przygotowywała grilla. Atmosferę nakręcała dobra muzyka. W parku maszyn przez cały czas trwania treningu leciało z głośników mocne rockowe uderzenie.

  Reklama

  W parkingu spotkaliśmy kilka ciekawych osób m. in. Mirosława Kowalika, który pomagał torunianinowi w szeregach Niedźwiadków Franciszkowi Majewskiemu.

  We wtorek (22 marca) w Rawiczu pierwszy sparing. Metalika Recycling Kolejarz zmierzy się z Orłem Łódź.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...