More
  Strona głównaAktualnościUnia Leszno chce zatrzymać Kacpra Pludrę, ale...

  Unia Leszno chce zatrzymać Kacpra Pludrę, ale…

  -

  -Kacper Pludra jest naszym zawodnikiem – mówił niedawno prezes Fogo Unii Leszno Piotr Rusiecki w rozmowie z „Magazynem Żużel” (wywiad jest dostępny na naszym kanale Magazyn Żużel na You Tube). Gdy nasz reporter dopytywał, czy może zmienić się przynależność Pludry, prezes lekko się zawahał. Takie mamy wrażenie i coś jest na rzeczy

  Okazuje się, że chociaż Kacper Pludra ma ważny kontrakt z leszczyńskimi Bykami, to w żużlowych kuluarach nadal gorąco – dzieje się. Pludra ma propozycję przeprowadzki do ZOOLeszcz GKM Grudziądz, ale nie tylko. O wychowanka Unii pytają także kluby 1.ligi i 2.ligi. 19-latek czeka na rozwój wydarzeń. Pytało o jego plany Wybrzeże Gdańsk. Chętny na pozyskanie Pludry podobno byłby również drugoligowy Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, chociaż „Niedźwiadki” już pozyskały juniorów, których zaprezentują 10 grudnia.

  Czytaj więcej  Transferowa perełka wygrywa mistrzostwa Śląska. Sparta ma na tego zawodnika chrapkę [GALERIA]
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) O Kacpra Pludrę pytają kluby z Ekstraligi, a także z 1. i 2. ligi

  Fogo Unia Leszno chce zatrzymać Pludrę u siebie, ale gdyby zawodnik nie chciał zostać i dodatkowo, a może przede wszystkim, pojawiła się ciekawa propozycja finansowo – transferowa, to kto wie… Wszystko możliwe. Wtedy jednak Fogo Unia Leszno podejmie duże ryzyko. W zespole spośród juniorów zostanie Damian Ratajczak (zaliczył dopiero pierwszy sezon startów na poziomie ekstraligi) i debiutanci, czyli juniorzy bez ligowego doświadczenia. Teoretycznie najbliżej pierwszego składu wydaje się być Hubert Jabłoński, który w lutym skończy 16 lat.

  Reklama

  Fogo Unia w listopadowym okienku transferowym sprzedała Krzysztofa Sadurskiego do Cellfast Wilków Krosno. Czy na podobny ruch zdecyduje się w przypadku Kacpra Pludry? Nowy pracodawca juniora z Leszna musiałby wyłożyć za transfer 400 tysięcy złotych.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...