Strona główna Archiwum Unia Leszno: legendy przy wigilijny stole

Unia Leszno: legendy przy wigilijny stole [GALERIA]

-

Przed laty rozsławiali Leszno i Klub Sportowy Unia na żużlowy arenach w Polsce i poza granicami kraju. W sobotę spotkali się przy wigilijnym stole. Były wspomnienia i anegdoty, rozmowy o żużlu i Unii.  Spotkanie świąteczno – noworoczne z udziałem byłych zawodników, trenerów i działaczy zorganizowali po raz trzeci kibice ze Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno przy znaczącym wsparciu władz miasta Leszna.

-Nic bardziej nie oddaje życzeń, niż słowa wygrawerowane na medalu, który drodzy państwo otrzymaliście od kibiców ze stowarzyszenia SSKUL. Jest na nim napisane: Historia tworzona przez lata. To wy współtworzyliście historię Unia Leszno. Otwartość tradycji ciągłością historii. Kiedyś przeczytałem artykuł na ten temat i muszę przyznać, że teza w nim postawiona o tradycji i historii pasuje do dzisiejszego spotkania – podkreślał wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak obecny na wigilijnym spotkaniu.

-To wy tworzyliście historie klubu, któremu my kibicujemy od najmłodszych lat. Wy zdobywaliście medale dla najbardziej utytułowanego klubu żużlowego w Polsce – mówił Bartosz Domagała, szef SSKUL.

Życzenia zdrowia i wytrwałości przekazywali sobie uczestnicy wigilijnego spotkania, przełamując się opłatkiem. Zdzisław Dobrucki, Roman Jankowski,bracia Jąderowie, Jan Krzystyniak, Ryszard Buśkiewicz, Włodzimierz Heliński, Stanisław Przybylski i wielu innych unistów sprzed lat wspominało przy świąteczny stole dawne czasy. Były pamiątkowe zdjęcia, rodzinna atmosfera i rozmowy o żużlu, w których często przewijała się Unia Leszno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Patryk Rolnicki: kapitan na razie przez internet

-Kilka tygodni w domu nikomu nie zaszkodzi, a zdrowie jest najważniejsze. Prędzej czy później spotkamy się na torze – mówi Patryk Rolnicki, kapitan RzTŻ...