More
  Strona głównaAktualnościUnia Leszno nie wypożycza swoich juniorów

  Unia Leszno nie wypożycza swoich juniorów

  -

  Fogo Unia Leszno wstrzymała decyzję o wypożyczeniu swoich wychowanków. Kluby żużlowe z Zielonej Góry, Gdańska i Rybnika muszą więc poczekać.

  Żużlowa szkółka Unii Leszno posiada w swoich szeregach wielu zdolnych adeptów i juniorów. Niektórzy z nich już zdążyli pokazać się na krajowej arenie. Młodzieżowców Unii chcą wypożyczyć inne kluby. Stelmat Falubaz chciałby wzmocnić się Maksymem Borowiakiem. Zdunek Wybrzeże Gdańsk jest zainteresowane Antonim Menclem. Z kolei, prezes Krzysztof Mrozek, gdy zobaczył w akcji Nazara Parnickiego, to nie ustaje w staraniach, by wypożyczyć go z Leszna do ROW Rybnik.

  Czytaj więcej  Już po sezonie, a zdolny junior Unii Leszno i tak złapał kontuzję
  Maksym Borowiak
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Na zdjęciu w niebieskim kasku Maksym Borowiak. Czekają na niego w Zielonej Górze.

  Prezes Fogo Unii Leszno Piotr Rusiecki potwierdza, że zainteresowanie wychowankami jest spore, ale…

  – Nikogo nie wypożyczymy teraz, poczekamy do wiosny i wtedy podejmiemy decyzje – tłumaczy prezes Piotr Rusiecki. – Z drugiej strony, nie zamierzamy blokować naszych młodych zawodników. Wiadomo, że starty w lidze bardzo dużo dają. Chcemy, żeby się rozwijali. Ale tak jak już powiedziałem, decyzja o ewentualnym wypożyczeniu, nie wcześniej niż po zimie.

  Reklama

  Unia jest wiodącym klubem żużlowym w kraju, który stawia na szkolenie. Inne kluby z tego korzystają, gdyż wolą zapłacić, niż szkolić.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Sprawca pobicia ma postawione zarzuty i zakaz zbliżania się

  Środowiskiem żużlowym wstrząsnęła sprawa pobicia trenera Romana Jankowskiego z Fogo Unii Leszno. Sprawca został zatrzymany. Napastnik usłyszał zarzuty spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu oraz...