More
  Strona głównaAktualnościUnia Tarnów aktywna na rynku transferowym

  Unia Tarnów aktywna na rynku transferowym

  -

  Po spadku z eWinner 1.ligi, Unia Tarnów zmieniła sternika, który z dnia na dzień wziął się za naprawianie żużla na Mościcach.

  W szeregach „Jaskółek” w 2. lidze nie zobaczymy Rohana Tungate’a i Nielsa Kristiana Iversena. Obaj nie chcą startować w najniższej klasie rozgrywkowej – mają większe ambicje. Podobnie wygląda przyszłość Dawida Rempały. Junior chcąc się rozwijać powinien ścigać się z wymagającymi rywalami. Takich znajdzie w ekstralidze lub 1.lidze. Pierwsze oferty juz wpłynęły. Starty w 2.lidze byłyby dla niego krokiem wstecz w żużlowej karierze.

  Stąd w Tarnowie trwa budowanie kadry od nowa. Unia organizuje 4.Memoriał Krystiana Rempały (ze względu na  prognozy pogody przełożony z 19 września na piątek 24 września)i zaprosiła do udziału zawodników, którzy po pierwsze, mają zapewnić sportowe widowisko, po drugie – mogliby zasilić szeregi Unii Tarnów w 2022 roku. Czy będą chcieli, nie wiadomo – trzeba z nimi rozmawiać. I właśnie z takim przesłaniem, działacze klubu z Mościć będą realizować swój plan. Zawody mają upamiętnić postać Krystiana Rempały, który zginął na torze i jednocześnie będzie okazją do pewnego rodzaju castingu dla zawodników. Żeby przy okazji turnieju porozmawiać o planach zaproszono m. in. Petera Ljunga, Andrieja Kudriaszowa, Szymona Szlauderbacha, Piotra Pióro.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) W orbicie zainteresowań „Jaskółek” jest Andriej Kudriaszow (Opole)…
  (fot. Magazyn Żuzel /Mariusz Cwojda) …oraz Szymon Szlauderbach (Rawicz/Leszno) i

  Z czwórki kandydatów najbardziej realne wydaje się porozumienie z Ljungiem i Pióro. Dwaj pozostali zawodnicy, zanim podejmą decyzję będą rozmawiać z pracodawcą. Kudriaszow jest brany pod uwagę w składzie Kolejarza Opole w 2022 roku, który jest blisko awansu do eWinner 1.ligi (finał play off z Landshut). Może okazać się, że Kudriaszow wybierze 2.lige i trafi do Tarnowa. W przypadku Szlauderbacha decydująca będzie przyszłość Kolejarza Rawicz. Klub stanął nad przepaścią i jeśli zawiesi działalność, to Szlauderbach będzie szukał pracy.

  Pióro chce startować w Unii Tarnów. 23-latek stracił miejsce pracy w Orle Łódź i już nawet pożegnał się z łodzkim klubem. W Tarnowie może być kandydatem na pozycję U24. Z kolei, Ljung startował w Unii Tarnów i zna nie tylko tor, ale również żużlowe środowisko. W tym roku trafił do Aforti Startu Gniezno. W Gnieźnie dostał szansę pod koniec sezonu, będąc tzw. strażakiem, gdy się paliło. Szwed nie był przygotowany do nowej roli. Poległ sprzętowo i mentalnie.

  Reklama

  W Tarnowie nie czekają z założonymi rękoma tylko działają. Co z tych działań wyniknie? Celem klubu jest uporządkowanie spraw organizacyjnych, wyprostowanie kwestii finansowych i walka o powrót na zaplecze ekstraligi.

   

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...