Strona główna Aktualności Darcy Ward - najlepsze życzenia z okazji urodzin!

Darcy Ward – najlepsze życzenia z okazji urodzin!

-

Dzisiaj 28 urodziny obchodzi Darcy Ward. Australijczyk przebojem wtargnął na żużlowe salony i był uznawany za największy żużlowy talent nie tylko na Antypodach.

Ward dwukrotnie sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów. Startował w cyklu Speedway Grand Prix IMŚ. Eksperci mówili, że kolejne sukcesy z udziałem młodego Australijczyka są kwestia czasu. Wyrósł na gwiazdę polskiej ligi. Będąc zawodnikiem toruńskich Aniołów, następnie zielonogórskiego Falubazu, zdobył serca kibiców.

Darcy Ward
Darcy Ward był uznawany za największy żużlowy talent nie tylko na Antypodach (fot. Mariusz Cwojda/Magazyn Żużel)

Kariera Warda zatrzymała się 23 sierpnia 2015 roku. Tego dnia uległ poważnemu wypadkowi na torze w Zielonej Górze podczas meczu miejscowego Falubazu z GKM-em Grudziądz. Żużlowiec w wyniku upadku uszkodził kręgosłup. Lekarze zdiagnozowali przerwanie rdzenia kręgowego. Ward wciąż walczy o powrót do pełnej sprawności.

Darcy Ward
Darcy Ward i jego żona Lizzie Turner (fot. Archiwum D. Warda)

Rok temu Darcy poślubił wieloletnią partnerkę, Brytyjkę Lizzie Turner. Ślub odbył się w Australii, na farmie Cowbell Creek niedaleko miasta Gold Coast.

Czytaj więcej  Darcy układa sobie życie na nowo

Darcy, urodzinowe STO LAT od naszej redakcji i kibiców speedwaya!!

Musisz przeczytać

Stal i Falubaz walczą o Vaculika

Martin Vaculik ma przed sobą jeszcze dwa ligowe mecze. Wystąpi w dwumeczu o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski. Ostatnio temat jego przyszłości w zielonogórskim...