More
  Strona głównaAktualnościW cieniu finału SoN: "Federacja ma nas gdzieś. Dlatego zostaliśmy w domu"

  W cieniu finału SoN: „Federacja ma nas gdzieś. Dlatego zostaliśmy w domu”

  -

  Dzisiaj i jutro w angielskim Manchesterze odbędą się decydujące boje w rywalizacji o „Speedway of Nations”. Finały zgromadziły na starcie najlepszych: Wielka Brytania, Australia, Dania, Szwecja, Łotwa, Francja i Polska.

  Wśród wielkich nieobecnych znaleźli się Rosjanie. „Sborna” dwa razy z rzędu triumfowała w „SoN” i dzisiaj nie ma jej na starcie, mimo że posiada w swoich szeregach najlepszych na świecie – mistrza Artioma Łagute i brązowego medalistę IMŚ, Emila Sajfutdinowa. Obaj nie chcieli startować w reprezentacji. Rosja odpadła w eliminacjach i w Manchesterze zabraknie obrońcy mistrzowskiego tytułu.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Wśród wielkich nieobecnych finału SoN w Manchesterze znaleźli się Rosjanie

  – Federacja ma nas gdzieś. Dlatego my też nie chcemy ścigać się, gdy decydentów nic nie interesuje. Ile można jeździć dla rosyjskiej federacji, jak oni nie chcą nic robić. My zdobywamy mistrzostwo, wygrywamy medale, a federacji tylko mówi i nic poza tym. Dlatego postanowiliśmy odpuścić. Jak chcą, to niech startują inni zawodnicy i tak zrobili w tym roku. My zostaliśmy w domu – mówi Artiom Łaguta w wywiadzie dla „Magazynu Żużel”, który w następnym tygodniu znajdą Państwo na naszym kanale Magazyn Żużel na YouTube. (Subskrybujcie kanał, wtedy macie gwarancję na dostęp na bieżąco do wszystkich naszych premier).

  Rosyjscy żużlowcy i władze federacji obejrzą finał w telewizji. O medale powalczą inni. Kto ma największe szanse? Wśród faworytów znajdują się Polacy i gospodarze. Na niespodziankę stać reprezentację Australii i nieobliczalna Danię. W ekipie Szwecji zabraknie Fredrika Lindgrena. Zmiana nastąpiła również w składzie biało – czerwonych. Dominika Kuberę (startował w eliminacjach SoN) zastąpi Maciej Janowski. Taką decyzję podjął selekcjoner Rafał Dobrucki. Początek sobotniego i niedzielnego finału o g. 17.00.

  Reklama

  Składy reprezentacji na Speedway Of Nations 2021:

  Wielka Brytania

  1. Tai Woffinden

  2. Robert Lambert

  3. Tom Brennan (U21)

  Polska

  1. Bartosz Zmarzlik

  2. Maciej Janowski

  3. Jakub Miśkowiak (U21)

  Szwecja

  1. Pontus Aspgren

  2. Jacob Thorssell

  3. Philip Hellstroem-Baengs (U21)

  Dania

  1. Leon Madsen

  2. Mikkel Michelsen

  3. Mads Hansen (U21)

  Australia

  1. Jason Doyle

  2. Max Fricke

  3. Keynan Rew (U21)

  Łotwa

  1. Andrzej Lebiediew

  2. Oleg Michaiłow

  3. Francis Gusts (U21)

  Francja

  1. David Bellego

  2. Dimitri Berge

  3. Steven Goret (U21)

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...