Strona główna Aktualności W Gorzowie sędzia popełnił błąd

W Gorzowie sędzia popełnił błąd

-

Kontrowersje z meczu Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno ocenił na antenie telewizji nSport+ Leszek Demski, szef sędziów żużlowych. Dyskusje jeszcze w trakcie zawodów wywołała decyzja arbitra z drugiego biegu, gdy zaraz po starcie zderzyli się Jasiński i Kacper Pludra.

Leszczynianin ściął do wewnętrznej, gorzowianin lekko wyniósł się na zewnętrzną i i zderzyli się zaraz po starcie. Pludra urwał hak w motocyklu rywala, z kolei uderzenie Jasińskiego sprawiło, że połamał szprychy i Pludra nie mógł utrzymać równowagi, wylądował pod bandą. Sędzia wykluczył Pludrę.

Czytaj więcej  Adam Łabędzki: wygłodniali rzucą się do walki

– Dla mnie ten bieg powinien zostać powtórzony w pełnym składzie – ocenił decyzję arbitra szef sędziów Leszek Demski.

Jeszcze większe kontrowersje towarzyszyły rywalizacji juniorów w Zielonej Górze, gdzie drugi bieg powtarzano trzy razy.

Reklama

– Sytuacja podobna jak w Gorzowie, gdzie zawodnik z zewnętrznej ściął do wewnętrznej, natomiast zawodnik z wewnętrznej lekko wyjechał w prawo. Sędzia nie wykluczył zawodnika, ja postąpiłbym tak samo. Według mnie arbiter tego meczu nie popełnił błędu, nie wykluczał walczących na łokcie, to był pierwszy wiraż – uważa Leszek Demski.

Krzysztof Cegielski zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie walka na torze jest ostra, często przekracza granice i co ważne, coraz częściej bierze w niej udział młodzież.

Jak widać, presja udziela się wszystkim, szczególnie juniorom.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...