More
  Strona głównaAktualnościW Krakowie niby wszystko gotowe, ale...

  W Krakowie niby wszystko gotowe, ale…

  -

  Rozmowa ze Zbigniewem Krzysztyniakiem – prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Żużla w Krakowie

  Kiedy w Krakowie znów zawarczą motocykle żużlowe?

  Została nam homologacja band i licencja dla toru. Licencję powinniśmy uzyskać bez większego problemu, bo przecież już rok temu, stadion był przygotowywany do turniejów. Natomiast skończyła się homologacja band i trzeba ją przedłużyć o rok. Trzeba dokonać tam dosłownie kosmetyki, mówiąc szczerze. Warunki bezpieczeństwa są zachowane i dobre. Zostaje wykosić trawę, wymyć, wyczyścić i uporządkować to wszystko dookoła i tyle.

  Dlaczego nie ma treningów?

  Dopóki nie udało nam się przejąć stadionu dla celów żużlowych, to nie mamy żadnej podstawy formalno-prawnej, żeby tam wejść i to robić. Co więcej, chce to zrobić krakowski ZIS, czyli Zarząd Infrastruktury Sportowej w mieście. Musimy wcześniej mieć pewność, że ten stadion dostajemy do celów żużlowych. A tego nadal jeszcze nie ma.

  Podobno ma być turniej o Puchar Prezydenta Krakowa.

  Przygotowania do turnieju o Puchar Prezydenta Krakowa, rozpoczniemy dopiero wtedy, kiedy podpiszemy umowę dotyczącą stadionu. Ja nie chcę robić wcześniej zamieszania, planować, rozmawiać, a później to odkręcać i przepraszać. Takiej organizacji żużla w Krakowie, już naprawdę wystarczy. Jesteśmy przygotowani, że turniej zamkniemy błyskawicznie, natomiast wcześniej musi być tor i stadion.

  Reklama

  Rozmawialiśmy już z Krzysztofem Cegielskim, kogo ewentualnie byłaby szansa zaprosić do Krakowa. Myślę, że z tym nie będzie problemów, tym bardziej, że jesteśmy w kontakcie z prezesami z kilku klubów i możemy liczyć na ich pomoc. Udaje nam się współpracować z Tarnowem, z Rzeszowem, a nasi ludzie z tymi klubami współpracują i tam działają. Paweł Piskorz, który jest w naszym krakowskim stowarzyszeniu, pracuje w Stali Rzeszów. Niestety straciliśmy mnóstwo czasu, z uwagi na to, że w dalej nie mamy przekazanego stadionu.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Wymowne statystyki Unii Leszno

  Gdy Fogo Unia Leszno zaczynała sezon od czterech zwycięstw, to kibice tego klubu przecierali oczy ze zdumienia. Później Byki długo utrzymywały miejsce na podium....