Strona główna Aktualności W Lesznie „sportowa złość i żal...” po stracie wychowanków

W Lesznie „sportowa złość i żal…” po stracie wychowanków

-

Po stracie Dominika Kubery i Bartosza Smektały mogli sięgnąć po Brady’ego Kurtza, który ma ważny kontrakt. Ale jednak postanowili pójść nową drogą – ściągnęli gwiazdę.

Reklama

Nowym zawodnikiem leszczyńskich Byków został Jason Doyle, mistrz świata 2017. “Doyley” będzie dziesiątym Australijczykiem w barwach Unii Leszno. Pierwszym był Leigh Adams w 1996 roku, a po nim: Boyce, Lyons, Johnston, McGowan, Batchelor, Shields, Kurtz, Lidsey.

Byki na transferze Doyle’a powinni zyskać sportowo. Co innego, że stracili dwóch młodych wychowanków, 21-letniego Kuberę i 22 – letniego Smektałę.

Reklama

W Lesznie żal po odejściu wychowanków (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Do sytuacji w Unii i na rynku transferowym odniósł się prezes mistrza Polski Piotr Rusiecki. I zamieścił dwa zdjęcia: Kubery jak ściska dłoń prezesa Motoru Jakuba Kępy oraz Smektały chwile po podpisaniu kontraktu w Częstochowie. W Lesznie praca i chęć wygrywania są główną motywacją.

Czytaj więcej  "Jaymo" i "Anioły"?

“Może i tak….ale jednak żal wychowanków….Mówią że brak nam motywacji do osiągania kolejnych sukcesów. Otóż nie te dwa zdjęcia motywują, jak nigdy dotąd…. Unia Leszno walczy o kolejne medale…. Jakie? Zobaczymy. Parcia nie ma, jest sportowa złość i żal….- napisał na Twitterze prezes Byków Piotr Rusiecki.

Złość i żal mają w tym przypadku wymierne znaczenie, chociaż prezes nie napisał szczegółów. Żal straty wychowanków i złość, że właśnie podjęli decyzję o zmianie pracodawcy. Tak odbieramy wpis szefa klubu z ulicy Strzeleckiej.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Osłabiony GKM przyjeżdża do Leszna

W Lesznie bardziej żyją karami, jakie spadły na trenera Piotra Barona i toromistrza Jana Chorosia (pokłosie przygotowania toru na Fogo Unia - Betard Sparta),...