More
  Strona głównaAktualnościW Lesznie sześciu kolejnych bohaterów

  W Lesznie sześciu kolejnych bohaterów [GALERIA, VIDEO]

  -

  Sześć nowych tablic został odsłoniętych w leszczyńskiej Alei Gwiazd Żużla przed ligowym meczem Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław. Ale tylko jeden bohater sprzed lat – Zbigniew Jąder – przyjął zaproszenie i wziął udział w uroczystości.

  W AGŻ odsłonięto tablice i nazwiskami byłych znakomitych żużlowców Zbigniewa Jądera, Zenona Kasprzaka, Piotra Pawlickiego, Jerzego Szczakiela, Józefa Olejniczaka i Mariusza Okoniewskiego. Połowa z nich już nie żyje (Szczakiel, Olejniczak, Okoniewski), ale wszyscy zapisali piękne karty historii polskiego żużla i w Lesznie o nich pamiętają.

  – Ja się bardzo cieszę, że mamy w Lesznie Aleję Gwiazd Żużla i że znalazło się w niej moje imię i nazwisko – mówił wzruszony Zbigniew Jąder.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  @magazynzuzel.pl

  #żużel #speedway #zuzel #unialeszno #alejagwiazdzuzla

  ♬ dźwięk oryginalny – magazynzuzel.pl

  Kibice brawami uhonorowali i jednocześnie podziękowali byłemu zawodnikowi i trenerowi za lata spędzone na torze i pracę na rzecz rozwoju sportu żużlowego i Unii Leszno oraz wychowaniu wielu dobrych zawodników. Kibice żałowali, że na uroczystości zabrakło dwóch innych wyróżnionych, czyli Zenona Kasprzaka i Piotra Pawlickiego. Obaj w przeszłości współtworzyli żużlową potęgę leszczyńskiej Unii, zdobywając tytuły mistrzowskie i reprezentując Polskę na arenie międzynarodowej.

  Reklama

  Zbigniewowi Jąderowi jako pierwsi pogratulowały wnuczki i wnuki. Dwóch z nich, Dominik i Maurycy przygotowali niespodziankę – swojemu dziadkowi bili brawo ubrani w koszulki z jego podobizną, specjalnie przygotowane na tę okoliczność.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...