More
  Strona głównaAktualnościW Lublinie mówią o nowym, mocnym seniorze. Bartosz Zmarzlik?

  W Lublinie mówią o nowym, mocnym seniorze. Bartosz Zmarzlik?

  -

  Co zrobi Bartosz Zmarzlik – zostanie w Stali Gorzów, czy przyjmie kuszącą propozycję transferową z Motoru Lublin?

  Mamy drugą połowę lipca i nie ma tygodnia, żeby kluby nie ogłaszały nowych kontraktów z zawodnikami, których zatrudnili na sezon 2023 r. Przoduje w tym Fogo Unia Leszno, która ma już w kadrze na przyszły rok trzech zawodników plus juniorów z ważnymi umowami. Kontrakty z Bykami przedłużyli Jason Doyle, Jaimon Lidsey i Janusz Kołodziej.

  Czytaj więcej  Od poniedziałku można zwracać bilety na SGP w Warszawie

  Dzieje się w gabinetach prezesów nie tylko na Strzeleckiej w Lesznie. W Toruniu nowe umowy parafowali dwaj liderzy Apatora – Patryk Dudek i Robert Lambert. Co ważne, obaj podpisali dwuletnie kontrakty, czyli obowiązujące w 2023 i 2024 roku. To pokazuje, że w grodzie Kopernika budują przyszłość, mają konkretne plany i pieniądze. Na dniach mamy poznać kolejne nazwiska zawodników, którzy zostaną w toruńskim teamie.

  Co powie Bartek?

  Zagwozdkę ma na pewno Bartosz Zmarzlik. Obecna sytuacja w Stali Gorzów (zatrzymanie byłego prezesa klubu, wizyta prokuratora w klubie) nie nastraja optymistycznie na przyszłość, choć nowy sternik klubu Waldemar Sadowski wydaje się mieć sytuację pod kontrolą. Czy do końca zrealizuje wszystkie swoje plany?

  Bartosz Zmarzlik
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Jak odpowie Bartosz Zmarzlik na propozycje Motoru Lublin?

  Tym najważniejszym jest walka o mistrzostwo Polski i zatrzymanie w klubie Bartosza Zmarzlika. Okazuje się, że dwukrotnego mistrza świata od jakiegoś czasu kusi Motor Lublin. Już rok temu Zmarzlik znajdował się na celowniku drużyny ze wschodniej Polski, ale zawodnik nie chciał zmian. Czy teraz pod tym względem coś się zmieniło?

  Co na to Stal?

  Motor ponowił propozycję i wydaje się być bardziej zdeterminowany, niż rok temu. Wszystko przez sytuację kadrową i dziurę w zespole, jaka powstała po zawieszeniu Grigorija Łaguty. W Lublinie głośno mówią, że zimą dołączy do kadry przynajmniej jeden mocny senior. Czy będzie nim Zmarzlik?

  Reklama

  Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja i to poza torem. Stal na pewno rzuci wszystko na szalę, znając wartość sportową i marketingową swojego wychowanka, żeby go zatrzymać u siebie. Dla Motoru Zmarzlik stanowi cel numer jeden na transferowej giełdzie. Już mówi się, że w grę będą wchodzić duże pieniądze. Padają nawet kwoty, mówiące o kontrakcie na poziomie 3 milionów złotych za sezon startów. Przy okazji, pojawia się inne pytanie: ile musi wyłożyć Stal, by Zmarzlik był jej zawodnikiem w 2023 roku?

  Reklama

  2 KOMENTARZE

  1. 3 miliony? Ha ha ha taka kwota to chyba na waciki.
   Lublin musiałby tak z 6 milionów położyć na stół, to może wtedy negocjować.
   Prawdopodobnie 4 mln albo i ciut więcej ma BZ teraz w Stali.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...