More
  Strona głównaAktualnościW Lublinie zapełnili stadion w niecałą minutę. Miejsca zabrakło dla ponad 5000...

  W Lublinie zapełnili stadion w niecałą minutę. Miejsca zabrakło dla ponad 5000 chętnych

  -

  Zainteresowanie żużlem w Lublinie bije kolejne rekordy. Karnety na przyszłoroczne mecze Motoru sprzedały się w niespełna minutę. W tym samym czasie prezydent miasta Krzysztof Żuk zamieścił w Internecie wizualizację nowego stadionu. Żużlowcy o taki obiekt zabiegają od lat.

  Lubelski stadion może pomieścić 9 tysięcy kibiców. Tyle karnetów sprzedało się już pierwszego dnia. Sprzedano wszystkie i to w niecałą minutę. Chętnych na zakup karty wstępu na wszystkie mecze Motoru w 2023 roku było 15 tysięcy osób. To pokazuje skalę, jak dużym zainteresowaniem cieszą się zawody z udziałem drużynowego mistrza Polski. Władze Lublina znają potrzeby klubu żużlowego i jego kibiców.

  (fot.x3 UM Lublin) Tak ma prezentować się nowy stadion w Lublinie, z którego mają korzystać żużlowcy Motoru

  Prezydent miasta tego samego dnia udostępnił w sieci internetowej wizualizację nowego stadionu. Są już gotowe dokumenty, oszacowano wstępne koszty. Mają one wynieść ok. 250 mln zł. Nowy stadion pomieści 18.500 osób. Teraz odbędą się konsultacje społeczne. Mieszkańcy mogą przedstawić swoje uwagi, pomysły, wątpliwości. Nowy stadion miałby powstać na terenach po Lubelskim Klubie Jeździeckim.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  Procedury ruszyły. Inwestor ma 12 miesięcy (od podpisania umowy, która miała miejsce w dniu 4 sierpnia 2022 r.) na pozyskanie opinii ekspertów z dziedziny geotechniki i hydrogeologii. Do sierpnia przyszłego roku mają też powstać projekty budowlane. Prace muszą również być realizowanie we współpracy z władzami żużlowymi w Polsce, by nowy obiekt spełniał wszystkie wymogi regulaminowe. Mają na nim odbywać się nie tylko zawody krajowe, ale również największe międzynarodowe imprezy żużlowe.

  – To będzie piękny nowoczesny wielofunkcyjny obiekt otoczony wspaniałą zielenią doliny Bystrzycy. Zaprezentowaliśmy koncepcję nowego obiektu sportowego. Robi wielkie wrażenie – przekazał Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

  Reklama

  Co ciekawe, nowy stadion ma być elementem dużego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Obiekt zostanie w całości zadaszony. Najpóźniej w lutym 2024 muszą być przygotowane wszystkie projekty i źródła finansowania. Władze miasta mówią o nowej inwestycji: „w pełni zadaszony wielofunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny z funkcją stadionu żużlowego”. Brzmi interesująco. Czekamy na rozwój wydarzeń i skuteczną realizację kolejnych etapów realizacji.

   

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...