Strona główna Aktualności W Opolu nie wierzą Głównej Komisji Sportu Żużlowego

W Opolu nie wierzą Głównej Komisji Sportu Żużlowego

-

Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański zapowiedział, że 1 liga i 2 liga wystartują według przygotowanego terminarza. Nikt w żużlowej centrali nie zakłada opóźnienia rozgrywek i zmian w kalendarzu zawodów. W klubach wcale nie są przekonani, czy uda się zgodnie z terminarzem wystartować i czy Covid-19 ponownie nie wywróci terminarza.

Reklama

– Uważam, że deklaracje te zbyt szybko chyba zostały upublicznione. To trochę źle zadziałało przede wszystkim, patrząc przez pryzmat chociażby sprzedaży karnetów przez kluby. Sytuacja w kraju jest bardzo dynamiczna, co tydzień, dwa ulegają zmianie przepisy rządowe i obowiązujące obostrzenia, i tak naprawdę na dzień dzisiejszy trudno jest wyrokować, co nas zastanie w miesiącu marcu. Uważam, że takie deklaracje winny paść tuż przed startem ligi – twierdzi menadżer OK Bedmet Kolejarza Opole Piotr Mikołajczak, odnosząc się do zapewnień przewodniczącego GKSŻ o starcie ligowych rozgrywek.

W Opolu trwają przygotowania drużyny do rozgrywek (fot. Magazyn Żużel)

Mikołajczak udzielił wywiadu, który ukazał się na klubowym fanpage i stronie internetowej Kolejarza Opole.

Czytaj więcej  Nagły zwrot w sprawie Pedersena. Zupełnie zmienił decyzję

– Myślę jednak, że należy ze spokojem poczekać na rozwój sytuacji w kraju i w miesiącu marcu podjąć finalnie odpowiednie decyzje. W mojej opinii, jeśli będzie światełko w tunelu, że np. w maju stadiony zostaną otwarte w jakiejś części dla kibiców, to sensownym rozwiązaniem byłoby opóźnienie startu ligi o miesiąc. Sezon 2020 rozpoczynaliśmy w 2 lidze w sierpniu i udało się go normalnie odjechać. Więc jeśli rozpoczniemy w maju, czy nawet w czerwcu, to chyba nic strasznego się nie stanie. Ale poczekajmy na rozwój sytuacji i może wszystko zakończy się po myśli klubów i kibiców – kontynuuje menadżer Mikołajczak.

Czytaj więcej  Fredrik Lindgren skuteczny aż do bólu

Trwają przygotowania drużyny do rozgrywek.

– Każdy z chłopaków przygotowuje się indywidualnie, a juniorzy i szkółka trenują pod okiem trenera Krzysztofa Basa. Utrzymuję z zawodnikami stały kontakt i wiem, na jakim są etapie przygotowań kondycyjnych. To są profesjonaliści i o ich kondycje jestem spokojny.

Opolanie zaplanowali pierwsze treningi na torze. Czy uda się zorganizować zależy od pogody.

– Pierwsze treningi mamy zaplanowane na początku marca, rozpoczniemy mini zgrupowaniem trwającym 3 dni. Mam tylko nadzieję, że pogoda na to pozwoli i będzie łaskawa. Do tego czasu musimy uporać się ze sprawami organizacyjnymi, związanymi z odbiorem toru przed sezonem.

Czytaj więcej  Dzisiaj zamykamy składy drużyn

Formę podopiecznych Piotra Mikołajczaka sprawdzą przed startem ligi Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. (sparingi 13 i 14 marca), Wilki Krosno (20 marca) i Abramczyk Polonia Bydgoszcz (24 i 25 marca).

Reklama


Must Read

Jason Doyle dojechał i zaczęli zgrupowanie

Zamiast Hiszpanii jest kurort wypoczynkowy w Boszkowie koło Leszna. Tam właśnie drużynowy mistrz Polski zorganizował swoją bazę na krótki integracyjno-treningowy rekonesans w ramach przygotowań...