Strona główna Aktualności W Rawiczu trwa wyścig zbrojeń

W Rawiczu trwa wyścig zbrojeń

-

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz przygotowuje się do wyjazdu na zimowe zgrupowanie. Ale nie tylko treningi, także sprawy organizacyjne w klubie, pochłonęły działaczy i po części również zawodników.

Rawicki drugoligowiec zbroi się sprzętowo. Klubowy warsztat, którym kieruje Maciej Jąder, wzbogacił się aż o 11 motocykli, w tym sześć nowych “pięćsetek”.

– Jesteśmy na etapie wyposażania Rawickiej Akademii Żużla oraz klubu – zakupiliśmy motocykle – 2 szt. 250 cc, 6 szt. – nowych 500 cc i 3 używane 500 cc. Będzie na czym śmigać! – informuje Metalika Kolejarz Rawicz za pośrednictwem swoich klubowych kanałów informacyjnych.

Czytaj więcej  A Nicki Pedersen mówi: Pas! I pa pa?

W Rawiczu trwają treningi przygotowujące drużynę i młodzież do sezonu. Zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej. Tymczasem, sporo dzieje się również klubowych gabinetach. Kolejarz rozwija współpracę z gminą Rawicz i planuje złożyć ofertę na dofinansowanie w ramach konkursu dla NGO. Ponadto w grudniu, rawicki drugoligowiec złożył wniosek o pomoc finansową do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Reklama

Już w następnym tygodniu rawiczanie wybierają się na zimowy obóz. Trener Piotr Świderski zabierze do Szklarskiej Poręby wszystkich swoich podopiecznych, których ma dostępnych w Polsce. Wiadomo, że w tym przypadku nie może liczyć na Australijczyków (Masters, Pickering, Douglas), którzy wrócili do ojczyzny i tam co jakiś czas odpalają żużlowe maszyny i albo trenują, albo startują w towarzyskich zawodach.

Reklama

Must Read

Dzisiaj “Żużel” w TV. Ale go nie polecamy

Dzisiaj wieczorem telewizja Canal+ proponuje film "Żużel". Wcześniej był on wyświetlany w kinie. Kto z Państwa jeszcze go nie obejrzał, dzisiaj ma taką okazję...