Strona główna Aktualności W sobotę w Rybniku podziękują Markowi Cieślakowi

W sobotę w Rybniku podziękują Markowi Cieślakowi

-

Towarzyski mecz Polska – Reszta Świata w Rybniku ma być ostatnim sprawdzianem kadrowiczów przed startem w “Speedway of Nations”. Mecz towarzyski odbędzie się w najbliższa sobotę, 9 października w Rybniku i będzie również okazją, by podziękować trenerowi Markowi Cieślakowi za pracę i sukcesy, jakie odnosił z reprezentacją Polski.

Reklama

Trwa kompletowanie składu “Reszty Świata”. Kibice w Rybniku maja nadzieję, że szansę zaprezentowania się dostanie zawodnik ROW Siergiej Łogaczow. Znamy natomiast już zestawienie Biało-Czerwonych. Do reprezentacji po nieobecności w eliminacjach “Speedway of Nations” wraca Maciej Janowski.

Czytaj więcej  Kolejarz Opole: jest drużyna i kibice. A stadion?

Oprócz uczestników Speedway Grand Prix 2021, czyli Janowskiego i Bartosza Zmarzlika, dostaną szansę Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Dominik Kubera i Jakub Miśkowiak. Kadrę poprowadzi jej selekcjoner Rafał Dobrucki. Ekipę “Reszty Świata” poprowadzi trener Marek Cieślak.

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Sukcesy Marka Cieślaka z reprezentacją są nieocenione

Warto przypomnieć, że sukcesy Cieślaka z reprezentacją są nieocenione. Biało-Czerwoni pod jego wodzą aż siedem razy wygrali rywalizacje w Drużynowym Pucharze Świata. Sukcesy na arenie międzynarodowej odnosili również juniorzy. Tomasz Gollob w 2010 roku został indywidualnym mistrzem świata.

Zawody w Rybniku rozpoczną się o g. 15.00. Transmisję z meczu przeprowadzi TVP Sport.

Polacy po finale “SoN” mają rozegrać jeszcze jedno spotkania towarzyskie. 19 października w Glasgow zmierzą się z reprezentacją Wielkiej Brytanii.

Skład reprezentacji Polski na mecz z “Resztą Świata” w Rybniku.

9. Bartosz Zmarzlik

10. Paweł Przedpełski

11. Dominik Kubera

12. Patryk Dudek

13. Maciej Janowski

14. Jakub Miśkowiak

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...