Strona główna Aktualności W Torunia upadł temat jednego transferu

W Torunia upadł temat jednego transferu

-

Denis Zieliński przechodzi z GKM Grudziądz do Apatora Toruń. To znak, że w grodzie Kopernika upadł temat sprowadzenia Bartłomieja Kowalskiego.

Reklama

Torunianie rozglądali się za nowym juniorem i wzięli na celownik Bartłomieja Kowalskiego z Eltrox Włókniarza Częstochowa. Gdy wydawało się, że Kowalski trafi do miasta Kopernika, wkroczyła do akcji gorzowska Stal. Żółto-niebiescy szybko porozumieli się z zawodnikiem, co znacząco osłabiło pozycję torunian w negocjacjach i szansę pozyskania juniora spod Jasnej Góry.

Sprawy jednak zaczynają komplikować się. Okazało się, że nie wystarczy osiągnąć porozumienie (finansowe) z Kowalskim, ale trzeba również z Włókniarzem. Dotychczasowy pracodawca zawodnika domaga się ekwiwalentu za wyszkolenie. Sprawę bada i rozstrzygnie żużlowa centrala.

Czytaj więcej  Dopiął swego i zmienił pracodawcę

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Denis Zieliński przechodzi z GKM Grudziądz do Apatora Toruń

Dlatego Apator wyhamował w walce o Kowalskiego, nie czeka na werdykt centrali, tylko działa i mamy pierwsze efekty. Zamiast Kowalskiego do Torunia trafi Denis Zieliński z GKM. Żużlowiec w swoich mediach społecznościowych już pożegnał się z kibicami GKM.

– Decyzja o rozstaniu była trudna, jednak teraz czas na nowe wyzwania. Przez te lata zdobyłem dużo doświadczenia. Były lepsze i gorsze chwile. W tym sporcie jest to nieuniknione – napisał w sieci Denis Zieliński.

Warto przypomnieć, że Zieliński zaczynał przygodę na żużlu w Toruniu. Ale uprawnienia żużlowe zdobył już w barwach klubu z Grudziądza. W tym roku wygasł jego kontrakt w grudziądzkim klubie. Zieliński w następnym sezonie ma reprezentować barwy toruńskich “Aniołów”.

Reklama

Must Read

“To pozytywne zaskoczenie, bo mówiło się o dużo słabszych zawodnikach”

Rozmowa ze Stanisławem Burzą – wychowankiem i byłym zawodnikiem Unii TarnówJeszcze Unia nie zginęła. Choć jaskółki pofrunęły naprawdę nisko. Wygrzebie się Tarnów z tej...