Strona główna Aktualności W tym upadku legendarny zawodnik odniósł poważną kontuzję

W tym upadku legendarny zawodnik odniósł poważną kontuzję

-

Jason Crump w tym sezonie powrócił do rywalizacji ligowej na angielskich torach w barwach Ipswich Witches. Trzykrotny indywidualny mistrz świata nie będzie jednak wspominał miło ostatniego meczu.

W feralnym dla Crumpa spotkaniu drużyna z Ipswich rywalizowała na wyjeździe z Wolverhampton Wolves. Do trzynastego biegu utytułowany zawodnik jeździł dobrze i starał się ratować swój zespół przed wysoką porażką. Właśnie w trzynastej gonitwie na wyjściu z drugiego łuku motocykl Crumpa wzbił się w powietrze, a zawodnik mocno uderzył w tor.

Zobacz, jak do tego doszło (źródło: Twitter/Wolves Speedway)

https://twitter.com/WolvesSpeedway/status/1399822756997386240?s=20

Wypadek wyglądał makabrycznie i można było się spodziewać, że Australijczyka czeka przerwa od żużla. W szpitalu niestety te obawy się potwierdziły. Klub z Ipswich poinformował, że Crump ma co najmniej pięć złamanych żeber. 45-latek i tak może mówić o małym szczęściu.

Podczas upadku bardzo blisko niego jechało trzech zawodników: Sam Masters, Rory Schlein oraz Daniel King. Gdyby któryś z nich uderzył w Crumpa, to mogłoby to się dla Australijczyka zakończyć jeszcze gorzej.

Reklama

Absencja Jasona Crumpa w najbliższych tygodniach to wielka strata dla Ipswich Witches. Legendarny zawodnik był jednym z liderów zespołu w pierwszych meczach sezonu. Po czterech spotkaniach ligowych zanotował przy swoim nazwisku średnią 1,842 pkt/bieg. Klub z Ipswich już poinformował, że w następnym spotkaniu Crump zostanie zastąpiony przez Scotta Nichollsa.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...