More
  Strona głównaAktualnościWbił szpilę Włókniarzowi

  Wbił szpilę Włókniarzowi

  -

  Eltrox Włókniarz poległ z kretesem w konfrontacji z Betard Spartą Wrocław (38:52). Goście mimo słabienia brakiem kontuzjowanego Taia Woffindena obnażyli wszystkie słabe punkty gospodarzy. Z bliska poczynania obu ekip obserwował były selekcjoner reprezentacji Polski Marek Cieślak, który był gościem w telewizyjnym studio TV nSport+.

  – Jeśli chce się wygrać z tuzami, to trzeba przygotować tor. Maciej (Janowski) i Artiom (Łaguta) są ofensywnymi zawodnikami i trzeba szukać sposobu, żeby ich powstrzymać – radził gospodarzom Marek Cieślak w telewizyjny studio, ale odnieśliśmy wrażenie, że po głośnym rozstaniu Cieślaka z Włókniarzem, trener jakby wciąż miał to w pamięci. – Powinni ściągnąć nawierzchnię spod płotu do wewnętrznej. Przecież widać, że wrocławianie mijają zawodników gospodarzy pod płotem. No, ale co ja będę mówił, tam są mądrzejsi i chyba o tym wiedzą.

  Czytaj więcej  "Łabędź" i jego rumaki na topie
  Włókniarz w tym meczu zaprezentował się bardzo słabo (fot. WTS Wrocław/Wojciech Tarchalski)

  Włókniarz zaprezentował się bardzo słabo. Liderzy drużyny nie wygrywali biegów. Za to wrocławianie świetnie wykorzystali zastępstwo zawodnika i na częstochowskim torze wyczyniali cuda. W 13. biegu najpierw Daniel Bewley wyprzedził po zewnętrznej prowadzącego Kacpra Worynę, natomiast chwilę później na mistrzowską szarżę odważył się Janowski, wjeżdżając pomiędzy dwóch rywali i wysunął się na drugą lokatę.

  – Trzeba wygrać start, ukraść, nie wiem – żeby nikt nie widział – denerwował się trener Cieślak, patrząc na nieporadność biało – zielonych.

  Czytaj więcej  Dobre wieści po makabrycznym wypadku juniorów

  W 11. biegu – przy stanie 26:34 – poszła rezerwa taktyczna ze strony Eltrox Włókniarza. Ale Artiom Łaguta z Glebem Czugunowem pokonali 5:1 parę Leon Madsen – Fredrik Lindgren, co już zupełnie podcięło skrzydła miejscowym.

  – Mnie smuci i martwi rozmiar porażki Włókniarza – jest tragiczny. Można przegrać, ale nie tak. Mnie jest niewygodnie dyskutować na temat toru itp., bo przecież ja z powodu toru odszedłem z częstochowskiego klubu. Ja jestem Włókniarzem, ja się tutaj wychowałem i takie rzeczy mnie bolą – szczerze wyznał były selekcjonerem, który w tym sezonie pracuje w pierwszoligowym ROW Rybnik.

  Reklama

  Eltrox Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław 38:52

  Eltrox Włókniarz Częstochowa

  9. Fredrik Lindgren (2,2,2,D,3) 9

  10. Kacper Woryna (1*,1*,1*,0) 3+3

  11. Bartosz Smektała (0,2,2,1,0) 5

  12. Jonas Jeppesen (0,1*,1*) 2+2

  13. Leon Madsen (2,2,1,1,1,0) 7

  14. Jakub Miśkowiak (3,2,0,3,3) 11

  15. Mateusz Świdnicki (1,0) 1

  16. Bartłomiej Kowalski – nie startował

  Betard Sparta Wrocław

  1. Artiom Laguta (3,3,3,3,3,2) 17

  2. Daniel Bewley (1,1,0,2,3,1*) 8+1

  3. Tai Woffinden – zastępstwo zawodnika

  4. Gleb Czugunow (1,3,0,2*,2*,2) 10+2

  5. Maciej Janowski (3,3,3,3,2*,1*) 15+2

  6. Przemysław Liszka (0,0,0) 0

  7. Michał Curzytek (2,0,U) 2

  8. Mateusz Panicz – nie startował

  fot. WTS Wrocław/Wojciech Tarchalski

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...