More
  Strona głównaAktualnościWczoraj junior, dzisiaj senior, czyli trudny skok na wyższy poziom

  Wczoraj junior, dzisiaj senior, czyli trudny skok na wyższy poziom

  -

  Kończąc wiek juniora istnieje obawa, czy zawodnik poradzi sobie wśród seniorów. W przeszłości mieliśmy różne przykłady. Jednym się jakoś udawało, inni się gubili i kończyli kariery. Jeszcze inni jechali jak po swoje i dzisiaj są czołowymi żużlowcami ligi.

  Reklama

  Podobnie jest w tym roku. Nie wszyscy ubiegłoroczni juniorzy odważyli się pójść na przebój. Michał Gruchalski zrobił krok w tył i zamiast kontynuować karierę w ekstralidze wybrał starty w pierwszoligowej Unii Tarnów. Na podobny krok zdecydował się Robert Chmiel. Wychowanek ROW Rybnik, mimo że jego zespół awansował do elity, to on został na poziomie I ligi. Chmiel przygotowuje się do startów w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Podobnych przykładów mamy więcej.

  Rozkręcają się

  Bardziej jednak chcieliśmy przyjrzeć się dokonaniom zawodnikom, którzy postanowili pójść do przodu. Czy odnajdują się w nowej rzeczywistości, chociaż to określenie specjalnie nie pasuje do sytuacji. Przecież Maksym Drabik, Bartosz Smektała, czy Robert Lambert już jako juniorzy stawiali czoła bardziej doświadczonym rywalom.

  Z trójki wymienionych zawodników bardzo dobrze prezentuje się Anglik z PGG ROW Rybnik. Nieprzypadkowo w prasie czy internecie jazdę Brytyjczyka, popularnego Lambo, próbuje porównać się do szybkich pojazdów i tytuły LAMBOrghini, albo LamboJet podkręcają żużlową siłę 22-latka z wysp brytyjskich.

  Już seniorzy: Maksym Drabik, Robert Lambert, Bartosz Smektała (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

  To dopiero początek sezonu i za dużo o wynikach, formie sportowej 22-latków jeszcze nie można powiedzieć. Drabik słabiej pojechał w ostatnim meczu z Falubazem Zielona Góra, za to błyszczał na inaugurację gdy Betard Sparta rozbiła u siebie Motor Lublin.

  Czytaj więcej  Maksym Drabik i Bartosz Smektała: skok w wiek seniora

  Rozkręca się Bartosz Smektała, który z kolei słabo zaczął (kiepski występ na inaugurację w Gorzowie), by w sobotę być najlepszym polskim żużlowcem w 1. rundzie mistrzostw Europy w Toruniu i następnego dnia w Grudziądzu razem z Bykami sięgnąć po zwycięstwo w konfrontacji z miejscowym MrGarden GKM. „Smyk” w Grudziądzu jeździł dobrze i skutecznie, wystąpił w 15 biegu razem z Piotrem Pawlickim, pieczętując wygraną swojej drużyny.

  Który z trójki zawodników: Drabik, Lambert, Smektała, ma najlepszy początek sezonu w gronie seniorów? Szybka sonda pozwoli nam i Wam wybrać żużlowca, który nie przestraszył się zmian i przede wszystkim starszych i bardziej doświadczonych konkurentów.

  Weź udział w sondzie:

  [poll id=”4″]

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...