More
  Strona głównaAktualnościWczoraj zdobył złoto dla siebie, dzisiaj brąz dla Włókniarza?

  Wczoraj zdobył złoto dla siebie, dzisiaj brąz dla Włókniarza?

  -

  – To jest bardzo dobry sezon, chociaż zostało trochę do poprawy. Będzie co robić w następnym sezonie, żeby wyniki były jeszcze lepsze – mówi Leon Madsen, świeżo upieczony mistrz Europy.

  Leon Madsen wczoraj w Pardubicach przypieczętował zwycięstwo w SEC, zajmując drugie miejsce w wielkim finale. Duńczyk toczył walkę o zwycięstwo w SEC 2022 z Januszem Kołodziejem.

  Kapitan leszczyńskiej Unii w barażowym wyścigu (o dwa miejsca premiowane awansem do wielkiego finału) zajął dopiero czwartą lokatę. „Koldi” musiał zadowolić się tytułem wicemistrzowskim w tegorocznym cyklu SEC. Trzecie miejsce przysłowiowym rzutem na taśmę wywalczył Mikkel Michelsen, spychając z podium Patryka Dudka.

  – Cieszę się, że zwycięstwo w SEC utwierdziło mnie, że moja praca, starania, zaangażowanie nie poszły na marne – podsumowuje tegoroczną rywalizację na żużlowych torach Leon Madsen. – Jeśli dobrze liczę, to jest mój piąty medal w indywidualnych mistrzostwach Europy. Zwycięstwo w SEC, wysoka pozycja w Speedway Grand Prix dodają mi siły. Szkoda, że gorzej poszło w rywalizacji zespołowej, ale zimą będę miał nad czym pracować, żeby za rok cieszyć się także z wyników drużynowych.

  Leon Madsen
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) -To był dobry sezon – mówi Leon Madsen

   

  Najbardziej utytułowany

  Madsen dobrze liczy i możemy potwierdzić, że jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w krótkiej, bo 10-letniej historii SEC. Duńczyk dwukrotnie wygrywał rywalizację na Starym Kontynencie, dwukrotnie zajmował drugą lokatę i raz wywalczył brązowy medal.

  Dzisiaj ma szansę powiększyć medalowy dorobek. O godz. 19.15 w Częstochowie Włókniarz stoczy drugi finałowy bój z FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń o brązowy medal DMP. W pierwszym meczu, w Toruniu było 46:44.

  Reklama

  Przed Madsenem w tym sezonie jeszcze jeden bardzo ważny indywidualny turniej – Speedway Grand Prix w Toruniu. Duńczyk zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej IMŚ.

  – Na złoto już nie mam szans – uśmiecha się Madsen. – Dlatego jadę do Torunia po srebro. To jest mój cel. To jest świetny wynik! I tak powoli będę kończył tegoroczny sezon startów. Udany sezon!

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...