Strona główna Aktualności Wiadomo kto pojedzie w Motorze za Dominika Kuberę

Wiadomo kto pojedzie w Motorze za Dominika Kuberę

-

Żużlowcy lubelskiego Motoru docierają się na zgrupowaniu w Hiszpanii, zaś władze klubu i sztab szkoleniowy zaordynował drużynie korekty w planie przygotowań do sezonu. Lublinianie zrezygnowali z wyjazdu na narty do Włoch. Nie odbędą się również dwa sparingowe mecze z Unią Tarnów.

Motor odwołał obóz narciarski we Włoszech, wybierając cieplejszy klimat i rowerowe podboje na krętych szlakach w Hiszpanii. Obozu narciarskiego we Włoszech nie będzie, co jednak nie znaczy, że “Koziołki” do Włoch nie pojadą. Drużyna trenera Macieja Kuciapy ma w planach pierwsze treningi na torze we włoskim Terenzano. Ale to też nie zostało przesądzone.

Czytaj więcej  1. liga: Orzeł zaskoczył Jaskółki

Zawodnicy Motoru Lublin trenują w Hiszpanii (fot. Motor Lublin)

Wyprawa została przygotowana i ma się odbyć w następnym tygodniu, gdy żużlowcy wrócą z Hiszpanii. Treningi w Terenzano zaplanowano w dniach 12-14 marca. Władze lubelskiego klubu zaznaczają jednak, że gdyby pogoda pozwoliła zorganizować trening na torze przy Alejach Zygmuntowskich, to na pewno skorzystają i zrezygnują z wyjazdu na Półwysep Apeniński.

Czytaj więcej  Trzecie złoto, puchar na stałe

– W drugiej połowie marca wybieramy się do Gdańska, gdzie razem z drużyną miejscowego Wybrzeża zaplanowaliśmy wspólne treningi i spotkania sparingowe. Po nich przenosimy się do Rybnika na sparingi z ROW w dniach 25 i 26 marca – informuje trener Maciej Kuciapa.

Reklama

Dzisiaj już wiadomo, że Dominik Kubera nie wystąpi w pierwszych meczach ligowego sezonu. Szansę dostanie Rosjanin Mark Karion, którego zobaczymy w trzech meczach i po nich zapadnie decyzja, co dalej? Karion dołączył do zespołu i razem z kolegami przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii.

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...