Zapadł wyrok w sprawie przeciw Tomaszowi Ż., byłemu wiceprezesowi żużlowego klubu Polonia Piła. Sąd Rejonowy w Pile uznał go winnym i skazał na grzywnę.

O sprawie szeroko informowaliśmy czytelników w listopadzie. Przypomnijmy tylko, że Tomasz Ż. był wiceprezesem Polonia Piła od 2012 do 2018 roku, kiedy to okazało się, że klub, niezgodnie z przepisami, wydał dużą część miejskiej dotacji przeznaczonej na rozwój sportu żużlowego wśród młodzieży i dzieci na wypłatę zaległych wynagrodzeń dla zawodników. A Tomasz Ż. próbował rozliczyć dotacje przedstawiając samorządowym urzędnikom między innymi sfałszowane przez siebie faktury na rzekomy zakup trzech maszyn żużlowych.

I właśnie za posługiwanie się sfałszowanymi fakturami Ż. stanął przed sądem. Przyznał się do winy tłumacząc, że działał dla dobra klubu, który, po wycofaniu się największego sponsora, stanął na skraju bankructwa. Ostatecznie te machinacje finansowe wiceprezesa pozwoliły na rok odroczyć agonię klubu. W listopadzie bieżącego roku Polonia Piła wycofała się z udziału w rozgrywkach.

O latach świetności pilskiego klubu przeczytacie tutaj:

Czytaj więcej  Skończyły się diamenty

Były wiceprezes Polonia Piła przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze, a Sąd Rejonowy w Pile do tego wniosku się przychylił. Tomaszowi Ż. wymierzył karę grzywny w wysokości 10.000 zł. Wyrok nie jest prawomocny, ale mało prawdopodobne, by któraś ze stron odwołała się od niego.