Strona główna Aktualności Polonia Piła: były wiceprezes skazany

Polonia Piła: były wiceprezes skazany

-

Reklama

Zapadł wyrok w sprawie przeciw Tomaszowi Ż., byłemu wiceprezesowi żużlowego klubu Polonia Piła. Sąd Rejonowy w Pile uznał go winnym i skazał na grzywnę.

O sprawie szeroko informowaliśmy Czytelników w listopadzie. Przypomnijmy tylko, że Tomasz Ż. był wiceprezesem Polonia Piła od 2012 do 2018 roku. W 2018 roku okazało się, że klub  niezgodnie z przepisami, wydał dużą część miejskiej dotacji na wypłatę zaległych wynagrodzeń dla zawodników. Tymczasem była ona przeznaczona na rozwój sportu żużlowego wśród młodzieży i dzieci . A Tomasz Ż. próbował rozliczyć dotacje przedstawiając samorządowym urzędnikom między innymi sfałszowane przez siebie faktury na rzekomy zakup trzech maszyn żużlowych.

I właśnie za posługiwanie się sfałszowanymi fakturami Ż. stanął przed sądem. Przyznał się do winy tłumacząc, że działał dla dobra klubu. Tłumaczył, że, po wycofaniu się największego sponsora, klub stanął na skraju bankructwa. Ostatecznie te machinacje finansowe wiceprezesa pozwoliły na rok odroczyć agonię klubu. W listopadzie bieżącego roku Polonia Piła wycofała się z udziału w rozgrywkach.

O latach świetności pilskiego klubu przeczytacie tutaj:

Czytaj więcej  Skończyły się diamenty

Były wiceprezes Polonia Piła przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Sąd Rejonowy w Pile do tego wniosku się przychylił. Tomaszowi Ż. wymierzył karę grzywny w wysokości 10.000 zł. Wyrok nie jest prawomocny, ale mało prawdopodobne, by któraś ze stron odwołała się od niego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Miłość do żużla z długim stażem

Zbigniew Wachowski fanem żużla i leszczyńskiej Unii jest od 1951 roku. Jako kibic debiutował na... I memoriale im. Alfreda Smoczyka. Opowiada nam o czarnym...