Strona główna Zawodnicy Wiktor Lampart. Urodził mu się syn, a potem eksplodowała forma

Wiktor Lampart. Urodził mu się syn, a potem eksplodowała forma

-

W cyklu Biografie zawodników

Wiktor Lampart urodził się 16 maja 2001 roku. Licencję żużlową zdał w barwach Stali Rzeszów podobnie jak jego brat Dawid. Wiktor jednak większym przebojem wdarł się do czołówki najlepszych młodzieżowców w Polsce i na świecie.

Poza torem żużlowym Wiktor Lampart nie może wytrzymać bez jazdy na dwóch kółkach. Podobnie zresztą ma jego brat, więc oboje najczęściej wybierają wtedy jazdę na motocyklu Enduro, bądź na crossie. W związku z wielką miłością do motocykli Wiktor nie miał problemów ze zdaniem licencji „Ż”. W 2017 roku zadebiutował w lidze w barwach Stali Rzeszów i pokazał się ze świetnej strony.

Czytaj więcej  Kenneth Bjerre. Odmówił przyjazdu na dwa mecze

Nie było zatem zdziwienia, gdy młodym Lampartem zainteresowało się kilka klubów. Ostatecznie Wiktor wraz z bratem przeniósł się do Motoru Lublin. Klub ze wschodu Polski stworzył świetne warunki do rozwoju. W sezonie 2018 Wiktor był jednym z najlepszych młodzieżowców pierwszej ligi i miał olbrzymi wkład w awans drużyny do PGE Ekstraligi. Ponadto zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

Dla młodego zawodnika bardzo ważną osobą stał się Rafał Trojanowski, który właściwie skompletował team mechaników u braci Lampartów. Trojanowski pomaga Wiktorowi w dopasowaniu motocykla i podpowiada, jak się zachowywać w różnych sytuacjach torowych.

Czytaj więcej  Kacper Woryna. Depresja omal nie zakończyła jego kariery

Sezony 2019-2021 były dla młodszego z braci pewną sinusoidą. Pierwszy rok w PGE Ekstralidze był dla Wiktora solidny, bo wielokrotnie przywoził on za swoimi plecami bardziej doświadczonych rywali. Sezon 2020 był z kolei katastrofą. Średnia w okolicach punktu na bieg nie mogła satysfakcjonować nikogo. Lampart miał olbrzymie problemy sprzętowe.

Pewnym pocieszeniem były dla niego narodziny syna Hugo, które miały miejsce w grudniu. Hugo po przyjściu na świat nie sprawiał rodzicom psikusów i Wiktor ze spokojem przygotowywał się do startów w 2021 roku.

Reklama

Po słabym pierwszym meczu w Gorzowie u juniora Motoru Lublin nastąpiła eksplozja formy. Lampart rzadko zawodził, a sezon zakończył ze średnią 1,809 pkt/bieg, będąc pod względem trzecim najlepszym zawodnikiem w drużynie. Motor zdobył srebro Drużynowych Mistrzostw Polski, a Wiktor przypieczętował świetny sezon zdobyciem brązowego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...